Особиста медсестра Каддафі розповіла CNN як потрапила в Лівію

Оксана була серед п'яти особистих медсестер Каддафі

В інтерв’ю CNN одна із українок, що працювала особистою медсестрою у Муаммара Каддафі, каже, що мріє повернутися до Лівії.

Оксана Балінська, на відміну від краще відомої Галини Колотницької, не була “улюбленою” медсестрою лівійського лідера, але так само входила до персоналу, що обслуговував полковника. Вона міряла йому тиск, перевіряла серце, давала вітаміни. Утім, загалом, як каже медсестра, Каддафі, якого вона називає “татком”, був цілком здоровим чоловіком. Так само називали лівійського лідера і інші медсестри: “Татко дав нам роботу, гроші та гарне життя”, – каже Оксана Балінська, і пригадує, що Каддафі постійно питав, чи щасливі його працівниці, і чи всім вони задоволені.

На початку вересня, у річницю свого приходу до влади, полковник роздавав своїм медсестрам подарунки. Сама О. Балінська отримала медальйон та годинник із портретом полковника, повідомляє сайт BBC.ua.

Спостерігаючи за останніми подіями у Лівії по телевізору, О. Балінська шкодує про усунення Каддафі від влади. “Він пересадив лівійців із верблюдів на авто”, – каже українська медсестра.

У жовтні 2009 року, коли Каддафі відвідував Україну, О. Балінська закінчувала навчання на медсестру у Києві і працювала у своєму рідному селі Могильне вже третій рік, заробляючи 125 доларів на місяць – розповідає CNN. Але Оксана знала про можливість працевлаштування у Лівії, і подала заявку, адже у Лівії зарплата у медичних працівників була вище. Крім того, вони забезпечувалися житлом.

Під час візиту Каддафі до Києва було організовано його особисту зустріч із 6 кандидатками на роботу серед його персональних медсестер, поміж яких була і О. Балінська. Троє серед кандидаток вже працювали у Лівії і знали арабску. Тож О. Балінська спочатку думала, що у неї немає жодних шансів. Проте згодом дізналася, що було обрано саме її.

“Наш зовнішній вигляд мав бути дуже скромним, аби не привертати нічію увагу. Ми ніколи не користувалися губною помадою, коли йшли працювати, і не вдягали яскравого вбрання”, – розповіла О. Балінська CNN.

Медсестра категорично відкидає всі чутки про те, що особисті медсестри Каддафі, так само, як його “амазонки” – охоронці входили до його “гарему”.

“Жодна із нас ніколи не залишалася сам-на-сам із ним”, – каже О. Балінська, і розповідає про “улюблену медсестру Каддафі”, українку Галину Колотницьку, яка фігурувала у депешах американських дипломатів як “розкішна блондинка”.

“Галина була такою ж медсестрою, як і ми. Вона дуже красива і добра жінка із великим серцем. Вона мені дуже допомогла”, – каже Оксана.

Небажання Г. Колотницької спілкуватися із пресою О. Балінська пояснює тим, як преса повелася у перші дні повернення її до України, надмірною увагою до неї “без жодної на те причини”, коли журналісти не залишали її у спокої, “стукаючи в двері і вимагаючи інтерв’ю”.

Так само, як і Г. Колотницька, О. Балінська залишила Лівію у лютому, але не через війну, а через те, що була вагітна. З того часу вона живе у рідному Могильному – селі на південь від Києва. Місяць тому у неї народився хлопчик. Вона і досі гарної думки про лівійського лідера.

“Я можу сказати лише добре про нього”, – каже українська медсестра, і мріє повернутися у Лівію, де, утім, керує вже не Каддафі.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •