Осаму бін Ладена знайшли неподалік від Ісламабаду

Осаму бін Ладена знайшли у розкішному маєтку

Американські військові знайшли лідера терористичної організації «Аль-Каїда» Осаму бін Ладена не в горах Афганістану, а в шикарному маєтку в передмісті столиці Пакістану, Ісламабада, де “терорист номер один” мешкав зі своєю молодою дружиною, повідомляє агентство Reuters.

На резиденцію бін Ладена, яка зовні виглядала як триповерхова фортеця, американці вийшли, спостерігаючи протягом чотирьох років за одним з найбільш наближених до бін Ладена кур’єрів, особу якого встановлено за допомогою терористів, причетних до теракту 11 вересня в США.

Слід бін Ладена спецслужби взяли, коли у серпні 2010 року з’ясували, що згаданий кур’єр разом із родиною і братом мешкає у незвичному будинку з надзвичайно високим рівнем захисту. Маєток, у якому, як з’ясувалося пізніше, також мешкав і бін Ладен з дружиною, оцінюється у 1 мільйон доларів та не має телефонного або інтернет зв’язку.  Детальні спостереження дозволили уточнити зовнішність та особи секретних мешканців маєтку.

В другій половині дня у неділю 1 травня 2011 року невеличкий підрозділ американських військових за підтримки спецагентів ЦРУ та гелікоптера розпочав бойову операцію на території маєтку.  Після 40 хвилин стрілянини, були виявлені тіла бін Ладена, його дорослого сина, невідомої жінки та тіла особистого кур’єра і його брата. Всі вони загинули під час атаки. Повідомляється, що бін Ладен якраз готував телевізійне звернення.

Містечко Абботабад, в якому було виявлено резиденцію бін Ладена, є популярним літнім курортом на схилах поблизу пакистанського Кашміру. Вояки-ісламісти, що беруть участь у бойових діях на території Кашміру, яка контролюється Індією, влаштували в цій місцевості кілька тренувальних таборів. Неподалік також розташована військова академія збройних сил Пакістану.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •