Опитування: британці не підтримають реформу системи виборів в парламент

Британці задоволені існуючою системою виборів

Британці налаштовані скептично щодо реформи виборчої системи і скоріше за все проголосують проти неї на референдумі, який вже викликав тертя в правлячій коаліції, якій виповнюється рік, та підігріває сумніви щодо її перспектив, повідомляє агентство Reuters.

Опитування на замовлення газети Independent, проведене компанією ComRes, показало, що 66 відсотків британців – проти зміни системи виборів за якою обираються депутати парламенту, і лише 34% хочуть змінити існуючу систему голосування на нову пропорційну, що має назву Alternative Vote (AV) system.

Ставлення до референдуму, що відбудеться в четвер, разом із місцевими виборами, вже продемонструвало наявність розколу в коаліції, з Консерваторами на чолі.

Право-центристи з Консервативної партії підтримують існуючий стан речей, тоді як їхні партнери Ліберал-Демократи, що дотримуються лівіших поглядів, підтримують перехід до нової системи голосування, яка дає певні переваги малим партіям.

Прем’єр-міністр Девід Камерон визнає наявність розбіжностей щодо системи виборів, але вважає, що коаліція залишиться дієвою, якщо вдасться подолати фінансові проблеми країни. “Так, ми не згодні щодо майбутнього нашої виборчої системи. Ми проводимо референдум, ми ведемо дебати з цього питання”, заявив він, виступаючи в парламенті в середу.

Реформа системи голосування була однією з важливих фундаментальних засад для створення коаліції після того, як вибори в травні минулого року не дали більшості ні одній із партій. Ліберальні демократи наполягали на пропорційній системі, але погодилися на референдум, як на компромісний вихід, що дав можливість сформувати уряд.

Питання тепер в тому, чи зможуть партнери працювати успішно і надалі, після референдуму та місцевих виборів, на яких Ліб-Демів не чекає нічого приємного. Віце-прем’єр та лідер Ліберал-Демократів Нік Клеґ заявив у віторок, що принципові розбіжності між партіями починають ставати все помітнішими після року спільної роботи у коаліції.

Однак, спостерігачі не вбачають у цих розбіжностях реальної загрози існуванню коаліції і надалі, бо обидві партії не демонструють переконливих результатів, які гаратували б їм участь у будь-якому майбутньому уряді.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •