ООН: посушлива погода в Європі загрожує зростанням цін на продукти

Європі не вистачає опадів

ООН попереджає про різкий стрибок цін на продукти який може статися вже найближчими тижнями. Головна причина – посушлива погода, яка спостерігалася на європейському континенті цієї весни, та яка може мати руйнівні наслідки для врожаю.

Значно менші, ніж зазвичай для цієї пори року, опади спостерігалися цієї весни у багатьох регіонах Європи. Зокрема, у Баварії та Англії, але не набагато сприятливішою для врожаю погода була й у інших регіонах Європи. Агентство ООН з продовольства, яке базується у Римі, повідомило, що анулює свої “оптимістичні” прогнози щодо зростання цін на харчі у світі у межах 4-5 відсотків за підсумками року. Ціни на харчові продукти вже досягли свого історичного піку на початку цього року, що призвело до побоювань повторення “харчової кризи” 2008-го року.

Середня ціна на крупи у світі у квітні вже підскочила на 71 відсоток – це втричі більше, ніж десять років тому. Якщо невдовзі на зміну сонячній погоді у Європі не прийдуть опади, старший економіст з круп Агентства ООН з продовольства Абдольреза Аббассіан попереджає про серйозні наслідки. “Для Європи червень починається дуже несприятливо. Без дощів вже не можна обійтися. Якщо ця ситуація збережеться – ціни зростуть дуже агресивно”, – наводить слова експерта британська The Guardian.

Крім посухи у Європі, економісти з рейтингових агенцій додають до ризиків наслідки повені у США. За словами експерта-дослідника Дункана Гріна з організації Oxfam, хоча для Європи стрибок цін буде нелегким випробуванням, для країн, що розвиваються, це може мати якнайгірші наслідки. “Харчові протести – дуже реалістичний сценарій. Якщо ви на силу намагаєтеся прогодувати своїх дітей, а ціна на хліб раптом зростає удвічі, це може бути тою іскрою, від якої усе запалає”, – розмірковує Грін.

(за матеріалами Deutsche Welle)

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •