ООН надає Євросоюзу особливі права

Кетрін Ештон: ЄС отримає нові можливості

Європейський союз отримав право виступати в ООН від імені всіх 27 країн-членів союзу. Про це повідомляє сайт BBC News. Цей, значною мірою символічний крок, означатиме, що ЄС матиме нагоду звертатися до учасників засідань в стінах ООН через свого офіційного представника, а не через країну, що на цей момент головує в Євросоюзі по черзі з іншими.

Керівник міжнародного відомства ЄС Баронеса Ештон вважає, що ЄС тепер матиме кращі можливості для висловлювання своєї позиції в ООН.

Спеціальний представник ЄС в ООН не буде приймати участь в голосуваннях, але невеликі країни вже висловили занепокоєння тим, що їхній голос буде ще менш помітним під час обговорення міжнародних проблем.

Зміна статусу ЄС при ООН стала можливою після прийняття всіма країнами Союзу положень Лісабонської угоди та після років активного лобіювання цього питання з боку ЄС. Відповідно до положень Лисабонської угоди, яку називають неофіційною конституцією ЄС, Союз отримав свою власну постійно діючу дипломатичну службу.

Новий статус ЄС затверджено голосами 180 країн. Голосів проти – не було, Зімбабве та Сирія – утрималися, а 10 країн не приймали участі у голосуванні.

Дипломати впевнені, що це рішення відкриває шлях іншим регіональним блокам, таким як Ліга Арабських країн та Африканський союз, до отримання подібного статусу в ООН.

Минулого року група країн Карибського регіону Caricom намагалася переконати ООН відкласти рішення щодо ЄС через побоювання надмірного зростання впливу ЄС.

Представляючи позицію країн членів Caricom одразу після голосування, посол Багамських островів при ООН заявив, що прийняте рішення створює “нову категорію спостерігачів, яким надано унікальні права та привілегії”, повідомляє агентство AFP.

Представник острівної країни Науру висловив думку, що ООН “надала ЄС додатковий 28-й голос у загальних дебатах”, що може привести до порушення принципу рівності голосів всіх країн членів організації.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •