Огризко: Українців із подвійним громадянством – тисячі

Український паспорт може співіснувати в одній кишені з паспортами інших держав

Тисячі українців сьогодні уже мають подвійне громадянство – за неофіційними даними. Офіційна ж статистика не ведеться. Законом прямо не заборонено мати паспорти інших держав.

Загальновідомо, що у прикордонних регіонах практика набуття паспортів сусідніх держав є дуже поширеною. Крім того, в Україні не передбачена відповідальність за подвійне громадянство. Про її впровадження вже говорять багато років, але віз і нині там, повідомляє Радіо Свобода.

Офіційної статистики про кількість осіб, які мають подвійне громадянство, немає і не може бути, бо це – інформація, якою громадянин володіє сам і не має наміру її оприлюднювати, сказала Тетяна Нікітіна, перший заступник голови департаменту паспортної роботи і громадянства Державної міграційної служби.

«Можна зробити запит до повноважних органів інших держав. Але, як правило, такої інформації не надають, бо це інформація конфіденційного характеру, яка охороняється державою», – зауважила Т. Нікітіна.

В Україні – єдине громадянство і подвійне заборонене законом, пояснює начальник відділу громадянства Державної міграційної служби Дмитро Волонець. «Згідно із законом у нас єдине громадянство – громадянство України, що виключає можливість існування громадянства адміністративно-територіальних одиниць. Якщо громадянин України набув громадянства і підданства іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Якщо іноземець набув громадянства України, то правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України», – сказав він.

В Україні просто інше громадянство не визнається, говорить Алла Чередниченко працівник відділу паспортної роботи Державної міграційної служби.

«Конституцією України і справді передбачено єдине громадянство. Однак це не означає, що особа не може мати 2-3 громадянства», – пояснила А.Чередниченко.

За результатами анонімного опитування, майже 40% мешканців прикордонного Закарпаття не проти мати угорський чи румунський паспорт. Проте чимало українців у краї мають і рідне, і якесь одне з європейських громадянств, розповідає закарпатський журналіст Роман Тимчишин, який неодноразово досліджував тему.

Колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко повідомив, що українців з подвійним громадянством на сьогодні налічується кілька тисяч. Наразі у парламентському Комітеті з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин знаходяться на розгляді кілька законопроектів, які ускладнюють набуття подвійного громадянства та встановлюють відповідальність за його приховування.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •