ОЕСР: українці очолюють списки нових мігрантів у Росії та Польщі

Росія - серед головних напрямків міграції з України

Українці очолюють списки нових мігрантів у Росії та Польщі. Популярною залишається і Чехія, де українці на першому місці також серед прохачів притулку. На захід 2009 року виїхали 126 тисяч мігрантів з України, в Росію – 46 тисяч.

Китайці, румуни й індійці перебувають у першій трійці списку серед тих людей, хто виїжджає в розвинені країни на тимчасове або постійне проживання. На десятому місці міграційного листа виявилися українці. Такі дані надали експерти Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), яка об’єднує розвинені країни світу, повідомляє агентство Умма.

Нині, за твердженням ОЕСР, майже кожен десятий мігрант на Заході – це китаєць, а серед іноземних студентів в європейських країнах – майже кожен п’ятий теж із Китаю. У 2009 році в розвинених державах вчилися 410 тисяч студентів з Китаю. Аналітики ОЕСР встановили, що в середньому 20-30% іноземних студентів залишаються в країнах, де вчилися, – найчастіше в Канаді, Франції та Чехії.

Генеральний секретар ОЕСР Анхель Гурріа вважає, що попит на іноземну робочу силу на заході знову зросте, незважаючи на недавнє скорочення рівня міграції. “Це, напевно, станеться через глобалізацію та старіння населення”, – сказав він.

Починаючи з 2005 року, в Україні спостерігається стабільна тенденція перевищення припливу мігрантів над кількістю охочих залишити країну. За даними Інституту демографії, в 2010 році в Україні реєструвалося 30 810 осіб, виїхало – 14 677.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •