Одна людина загинула в Північній Кароліні після того, як буревій Irene обрушився на берег

Одна людина загинула в Північній Кароліні після того, як буревій Irene обрушився на берег

Мільйони американців змушені кидати домівки

Буревій Irene добрався до суходолу і почав свою руйнівну дію на узбережжі штату Північна Кароліна, повідомляє агентство Associated Press. Про першу смерть вже повідомили з округу Nash County, у Північній Кароліні, де людина загинула внаслідок падіння на неї великої гілки дерева.

Сила вітру сягає 115 миль на годину, хоча за даними метеорологів ураган трохи втратив своєї сили і відповідає зараз першій категорії за шкалою сили ураганів.

В умовах тропічного шторму вже опинилися штати Вірджинія, Мериленд та Делавер, де очікують на погіршення ситуації з просуванням буревію на північ.

На півночі, де американці ще не мали досвіду перебування в подібних умовах, люди готуються до гіршого. Слідом за Нью-Йорком, зупинено громадський транспорт у Нью Джерзі та Філадельфії. У Вашингтоні проголошено надзвичайний стан.

На вулицях Нью-Йорка значно менше людей ніж звичайно у суботу. На вулиці Wall Street, неподалік від річки Іст рівер, яка може вийти з берегів, мішками з піском закрили вхід до станції метро.

Не виключено, що в місті в деяких районах відключать енергопостачання, якщо буде спостерігатися високий рівень води. Солона вода є небезпечною для електричних мереж, отже знеструмлення дозволить швидче їх відновити.

План евакуації охопив біля 2,3 млн людей, включаючи 1 млн – в Нью Джерзі, 315 тис в Меріленді, 300 тис в Північній Кароліні, 200 тис у Вірджинії та 100 тис у Делавері. Біля 370 тис залишать свої будинки в ряді районів Нью-Йорка. Очікується, що буревій добереться Нью-Йорка рано вранці в неділю.

Авіакомпанії скасували 8300 рейсів, з них 3 тис – суботніх. Компанія Amtrak зупинила потяги на північному сході країни і скасувала рейси у неділю.

httpv://www.youtube.com/watch?v=ziTLUrZMGfM

Оновлення: за останніми даними, кількість жертв у Північній Кароліні зросла до трьох.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •