Очевидці: 80% Тріполі перебуває під контролем сил Каддафі

З Тріполі надходить суперечлива інформація щодо контролю над містом

Запеклі зіткнення спалахнули сьогодні в одному з районів Тріполі. Очевидці подій повідомили кореспонденту російського агентства  ИТАР-ТАСС, що вірним Каддафі військовослужбовцям і добровольцям вдалося відбити атаку бунтівників на столичний район Бу-Салім.

У сутичках вбито десятки повстанців і бійців спецназу іноземних держав, що також беруть участь в боях у столиці, повідомляє ісламське агентство новин Умма.

Показово, що телеканали “Аль-Арабія” і “Аль-Джазіра” ще добу тому повідомляли про взяття цього стратегічно важливого кварталу. Тоді вони запевняли, що повстанцям вдалося увійти до розташованої там в’язниці і звільнити близько 10 тис. ув’язнених. Причому звичайних кримінальників назвали “політичними в’язнями”.

З вечора четверга з каналів західних і арабських ЗМІ також надходила інформація про захоплення бунтівними загонами аеропорту Тріполі і запеклі бої в районі повітряних воріт столиці. Поки бій за них ще не закінчився, повстанці запевняли, що сили “диктатора Каддафі” знищили декілька цивільних літаків.

“Аль-Арабією”, яка стверджувала, що аеропорт було повністю взято під контроль ввечері, були продемонстровані кадри згорілих лайнерів національного перевізника “Аль-Лібіі” при денному освітленні. Тим часом, як стверджують мешканці столиці, битва за аеропорт розпочалася ще в середу ввечері і тоді ж закінчилася – війська полковника під інтенсивними ударами НАТО відійшли у довколишні райони.

Ситуація в Тріполі залишається вкрай напруженою. Підтримувані заходом банди заколотників заявляють, що контролюють 95% столиці. Однак, як стверджують очевидці, 80% міста є під контролем формувань, які виступають на стороні законної влади. На боці полковника б’ються рядові тріполійці, у тому числі жінки і діти.

У той же час жителі рідного міста Каддафі – Сірта, розташованого за 600 км на схід від Тріполі, виступили сьогодні з маніфестом, в якому заявили, що не ведуть ніяких переговорів з “натовськими зрадниками”, підтримують лівійського лідера і ніколи його не зрадять. “Ми будемо боротися, поки не загинемо смертю героїв”, – йдеться в заяві. Раніше арабські телеканали поширили дезінформацію про намір старійшин Сірта здати місто “безкровно”.

Підрозділи спецназу Великої Британії та Франції, які перебувають на території Лівії, надають допомогу повстанцям у підготовці атаки на місто Сірт. Про це повідомляє лондонська газета Guardian.

Як зазначила сьогодні Бі-Бі-Сі, взяття Сірта є зараз головним стратегічним завданням для НАТО, оскільки означатиме падіння останнього оплоту режиму Каддафі і його остаточний крах.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •