Обама шукає порятунок від дефолту поки Конгрес втрачає шанси на компроміс

Адміністрація президента радить йому діяти

Сполучені Штати наближаються до руйнівного дефолту в той час як демократи та республіканці опинилися в глухому куті через розбіжності у планах з підняття максимального рівня боргу, повідомляє агентство Reuters.

На ухвалу необхідного рішення з тим щоб уникнути дефолту законодавці мають лише тиждень.

У телевізійному зверненні президент Барак Обама намагався пояснити позицію демократів та агітував за її підтримку. Він нагадав, що нездатність підняти максимальний рівень боргу буде мати катастрофічні наслідки для країни.

“Вперше в історії максимальний рейтинг надійності країни буде знижено, і це змусить інвесторів по всьому світу замислитися, чи Сполучені Штати залишаються надійним партнером”, заявив президент у зверненні ввечері у понеділок.

Республіканці і демократи в Конгресі, незважаючи на кілька тижнів напружених переговорів, не змогли узгодити спільний план мета якого підняти ліміт боргу країни з поточних 14.3 трлн. доларів. Це потрібно зробити до 2 серпня, коли в США закінчаться вільні кошти для сплати рахунків держави.

Обидві партії мають свої плани щодо цього, але вони не мають шансів на підтримку збоку політичних опонентів.

“Я попередив лідерів обох партій, що вони мають знайти  протягом наступних кількох днів такий компроміс, який зможе отримати підтримку в обох палатах Конгресу, компроміс, який я буду готовий підписати. Я впевнений в тому, що ми зможемо досягти такого компромісу”, сказав президент США.

Рейтингове агентство S&P попередило, що буде змушене знизити рейтинг США, якщо країна не зможе узгодити план зменшення державного боргу на 4 трлн. доларів протягом наступних 10 років.

І республіканці і демократи наполягають на тому, що не допустять дефолту країни.

Демократи захищають соціальні виплати і вимагають, щоб будь-які скорочення, від яких постраждають бідніші американці компенсувалися збільшенням податків з тим, щоб підняти рівень доходів бюджету в майбутньому.

Але республіканці запевнили, що не підтримають план, який передбачатиме збільшення податків. Вони контролюють нижню палату Конгресу, тоді як демократи визначають позицію Сенату.

Б. Обама відмовляється підтримати проміжний варіант плану, коли стеля боргу піднімається тимчасово, тільки на 6 місяців. Це означає, що на початку 2012 проблему прийдеться вирішувати знову у більш складній політичній ситуації через наближення виборів.

В США також дискутують навколо того, чи вирішить президент взагалі обійти Конгрес та вирішити проблему боргу одноособово, якщо законодавці не зможуть знайти компромісне рішення. В адміністрації президента існує думка, що таку можливість дає президенту 14-та Поправка до Конституції.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •