Нижня палата парламенту Італії остаточно ухвалила пакет економічних реформ

Реформи ухвалено - Берлусконі може йти

Нижня палата парламенту Італії, Палата депутатів, у суботу остаточно схвалила пакет економічних реформ, необхідних для виходу країни з боргової кризи. Схвалення яких було передумовою обіцяної відставки прем’єр-міністра Сільвіо Берлусконі, передає Радіо Свобода.

Верхня палата, Сенат, уже схвалила ці заходи в п’ятницю.

Відтак, як очікують, пізніше в суботу на засіданні уряду Берлусконі має оголосити про свою відставку, а потім офіційно подати заяву про неї президентові Джорджо Наполітано.

Як вважають, президент доручить спробу сформувати новий уряд колишньому єврокомісару, економісту Маріо Монті.

План реформ передбачає економію 59,8 млрд євро від заходів із одночасного скорочення бюджетних видатків та підвищення податків упродовж 3 років, повідомляє BBC Ukrainian. Раніше до подібних заходів з економії вдалися у Греції. Проте головна відмінність полягає у тому, що Італія є третьою за розмірами економікою Європи.

Зокрема, йдеться про підвищення на 1% ПДВ, замороження зарплат у бюджетному секторі до 2014 року, підвищення пенсійного віку для жінок до 60 років у 2014 і до 65 років у 2026, продаж державних активів.
Пропонується також ужорсточити заходи із боротьби з тими, хто ухиляється від сплати податків, а транзакції готівкою будуть обмежені до 2500 євро. Спеціальним податком обкладатиметься і енергетичний сектор.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •