NYT: Мердоки використали слухання на свою користь

Руперт Мердок після перерви у слуханнях

Незважаючи на напруження, яке зростало перед появою батька і сина Мердоків перед парламентським комітетом у вівторок, є всі підстави вважати, що вони змогли забезпечити певне полегшення у ситуації навколо News Corporation, пише газета The New York Times.

Останні події не проголосили початок кінця перебування Руперта Мердока на чолі його компанії, як вважали деякі спостерігачі. Під час слухань не сталося нічого, що могло б мати сумні наслідки для медіа-імперії та її засновника. Обидва Мердоки демонстрували відстороненість від подій, про які йшла мова, і в їхніх словах не було чогось, що можна було б інтерпретувати як порушення права, або якихось кричущих протиріч.

“Це був їхній кращий день за досить довгий період часу”, каже медіааналітик Девід Бенк з RBC Capital Markets. Ніяких улік проти них не виявлено, додає він.

Після втрати мільярдів доларів ринкової вартості, акції News Corporation швидко повертають собі ціну. Їхня вартість виросла на 6 відсотків протягом одного дня і досягла 16.25 доларів за акцію на біржі Nasdaq.

Після двох напружених годин свідчень у парламентському комітеті, які мали Р. Мердок та його син Джеймс вчора, ставлення до них поступово змінюється і стає все менше презирства, яким зустрічалося все, що вони робили останні два тижні, намагаючись врятувати ситуацію.

В самій компанії всі, здається, були дещо здивовані тим, як спокійно все пройшло у парламенті.

Аналітики вважають, що Руперт і Джеймс Мердоки під час слухань не зробили нічого, що могло б зашкодити компанії.

Не все йшло гладко. Команда Мердоків протягом вікенду готувала спеціальне звернення, яким батько і син планували розпочати слухання, але майже в останню хвилину їм повідомили, що подібний виступ заборонено.

Вислів Мердока старшого про те, що це був “день найбільшого приниження в житті” (the most humble day of my life), та який увійшов у заголовки статей десятків газет, був власне частиною того звернення. Компанія The News Corporation оприлюднила звернення протягом слухань і Р. Мердок виголосив його в самому кінці парламентських слухань.

Відмова у праві проголосити звернення вибила Мердока-старшого з колії на початку слухань – він робив паузи, не завжди закінчував розпочату фразу, виглядав розгубленим. Але поступово зібрався і відповідав все впевненіше. Те саме трапилося і з його сином.

Експерти помітили, що на ринку в першу чергу слухали Джеймса Мердока, людину яка має успадкувати імперію, і важливо було зрозуміти, чи він готовий до цієї місії. Це був день, коли довіра до Джеймса, як до спадкоємця, зросла, вважають аналітики.

Ринок позитивно оцінив те, що відбувалося. “Як тільки Джеймс брав слово, ціна акцій зростала”.

За Мердоком-старшим спостерігали, намагаючись побачити підтвердження тієї критики, яку викликали останні його рішення та дії у News Corporation. Але замість того, щоб підтвердити прогнози тих, хто чекав його відставки, Р. Мердок використав можливість для того, щоб донести до аудиторії факт того, що він впевнено контролює  компанію.

Коли Луїза Менш, депутат-консерватор, спитала його прямо, чи розглядав він колись можливість відставки, Р. Мердок впевнено відповів – “ні”.

“Через те, що люди яким я довіряв, підвели мене, я думаю що їхня поведінка була ганебною”, сказав він. “Відверто кажучи, я – краща людина, яка наведе тут лад”.

Навіть спроба нападу збоку “активіста з тортом”, здається спрацювала на Мердока -старшого. Після 15-хвилинної перерви, коли поліція вивела нападника із приміщення, і Мердок повернувся без піджака у сорочці, атмосфера у кімнаті слухань та на кількох каналах, що транслювали подію наживо, змінилася на його користь.

Компанія Р. Мердока веде війну на кількох фронтах. Проти Британської та Американської судових систем,  на Волл-стріт, та у відкритому суді громадської думки. Все це загрожує його репутації та майбутньому на ринку преси. Агентство Reuters повідомило, що незалежні директори компанії щойно залучили двох видатних юристів – колишнього Генерального прокурора Майкла Макасея (Michael B. Mukasey) та Мері Джо Вайт (Mary Jo White), колишнього прокурора Південного округу Нью-Йорка, – в якості радників.

Незважаючи на те, що Р. Мердок показав себе з кращого боку під час слухань, не залишилося не поміченим, що це далося йому нелегко. Мартін Данн (Martin Dunn), який працював раніше у News Corporation, вважає, що Мердок-старший виглядав втомленим, людиною, яка переживає стрес та “трохи побитим”.

“Це мабуть дуже тяжко, коли тобі 80, і ти витратив десятки років на побудову компанії, опинитися під атакою у такий безпрецедентний спосіб”, каже М. Данн про Р. Мердока, і додає – “Я думаю, це помітно”.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •