Новий законопроект передбачає відмову від переходу на літній час

В Україні скасують літній час?

Міністерство економічного розвитку і торгівлі розробило новий проект закону “Про порядок обчислення часу на території України”. Законопроектом пропонується встановити час другого часового поясу без переходу на літній час щорічно. Про це УНН повідомили в Департаменті технічного регулювання профільного відомства.

У пояснювальній записці говориться, що завдяки відмові від щорічного переходу на літній час у людей покращиться самопочуття та стан здоров’я в цілому, зменшиться кількість ДТП, а також підвищиться працездатність у населення.

Перехід на зимовий час восени й на літній час навесні був введений у Радянському Союзі 30 років тому з метою кращого використання сонячного освітлення та економії електроенергії.

14 серпня 2011 року Верховна Рада України ухвалила Постанову “Про зміну порядку обчислення часу на території України”, якою скасовувалося щорічне переведення годинників на зимовий і літній час. Однак після численних заяв науковців, які наголошували, що Україна через набуття чинності нової постанови залишиться в часовому поясі, до якого вона, власне, не належить, було ухвалено винести це питання на голосування.

Зрештою 18 жовтня ВР прийняла іншу постанову, згідно з якою попереднє рішення про скасування переведення годинника на зимовий час втратило свою чинність, і вночі проти 30 жовтня 2011 року Україна перейшла на зимовий час.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •