Нова програма захистить фотографів від переслідування

Події у М'янмі стали поштовхом для нової розробки

Спеціальна програма обробки зображення позбавляє можливості з’ясувати з якого місця було зроблено фотознімок, повідомляє агентство UPI.

Ідея створення подібної програми з’явилася після того, як у 2007 році уряд М’янми, колишньої Бірми, заарештував людей, які зфотографували факти насилля поліції під час антиурядових демонстрацій, повідомив сайт NewScientist.com.

“Агенти уряду проаналізували існуючі фотографії та виявили місця з яких виконувалася фотозйомка”, розповів інженер з питань безпеки Інституту інформаційних технологій у Нью-Делі.

“З фотографій, які з’явилися в інтернеті, виявити адреси людей, які фотографували через вікна своїх домівок”, додає індійський фахівець.

Метою розробки індійських вчених та їхніх європейських колег стала можливість за допомогою програмного забезпечення позбавити глядача можливості розрахувати точку зйомки.

“Ми використовуємо технологію синтезу нового зображення із двох або більше фотографій і таким чином створюємо нову реалістичну фотографію, яка виглядає так, ніби вона зроблена з іншої уявної позиції”, пояснює дослідник Університету Люксембургу.

Фото, які підходять для синтезу нового зображення, мають бути зробені в один і той же момент з різних кутів і містити більш-менш статичну сцену. Програма створює з наявних фото віртуальну тривимірну картину і генерує з неї нове зображення. Деякі дефекти кінцевого зображення не погіршують загального враження, стверджують автори розробки.

Розробники збираються викласти нову програму у відкритий доступ.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •