Нова книга: КДБ планував вбивства Папи Івана Павла II та Лєха Валенси

Алі Аґджа стріляв у Папу Римського 13 травня 1981 року

Напередодні 30-ї річниці спроби вбивства Папи Римського Івана Павла II наступної п’ятниці, автори книжки що виходить в Італії, ще раз оживили дискусію про те, що те вбивство планувалося в КДБ. Так само, як і ще один злочин – вбивство Лєха Валенси. Про це повідомляє сайт The News.pl

Фердінадо Імпозімато (Ferdinando Imposimato), колишній суддя, та журналіст Сандро Проввізіонато (Sandro Provvisionato) цього тижня випускають з друку книжку під назвою “Напад на Папу” (Attack on the Pope).

У книжці автори піддають сумніву версію, що злочин був справою рук одинака-екстреміста. Дослідники вважають замах результатом спланованої акції, яку було організовано в Радянському Союзі та здійснено спільними зусиллями болгарських спецслужб та турецької мафії.

Чотири кулі вразили понтифіка, коли він просувався через натовп поблизу Собору Святого Петра у Ватикані 13 травня 1981 року. В Папу стріляв турецький найманий вбивця Мехмет Алі Аґджа (Mehmet Ali Agca). Папа лише якимось чудом залишився живим.

Алі Аґджа був засуджений до довічного ув’язнення. Пізніше Папа Римський відвідав свого нападника у в’язниці та публічно вибачив його.

Італійські автори пішли далі і стверджують, що наступною жертвою мав бути Лєх Валенса, якого планувалося вбити під час його візиту до Риму в січні 1981 року. Автори наполягають, що КДБ мало план фізичного знищення цих двох помітних опозиційних фігур.

Раніше цього року колишній комуністичний лідер Польщі генерал Войцех Ярузельський висловив свою версію тих подій. Він вважає організаторами нападу на Папу мусульманських екстремістів. “Радикальний іслам бачив в особі Папи лідера крестоносців”, стверджує 87-річний генерал.

Але жодна із оголошених цього року літературних версій не має переконливих доказів.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •