“Нормандська четвірка” не домовилась про миротворців ООН на Донбасі

Глави МЗС Німеччини, Франції, Росії та України на зустрічі в Берліні не домовилися про те, якою має бути місія “блакитних шоломів” на Донбасі. Позиції України та Росії і надалі сильно різняться.

11 червня в Берліні відбулися переговори міністрів закордонних справ у так званому “нормандському форматі” – Німеччини, Франції, Росії та України.

Головною темою цього раунду вперше була ідея розмістити на Сході України миротворчу місію ООН. Домовленість з цього питання вважається необхідною для наступної зустрічі в “нормандському форматі” на вищому рівні.

У підсумку, сторони пообіцяли суворо дотримуватися режиму припинення вогню, відвести від лінії розмежування важкі озброєння і почати розмінування території.

Що ж стосується головної теми зустрічі, учасники переговорів домовилися лише про те, щоб продовжити переговори на цю тему на рівні політичних директорів міністерств закордонних справ.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін сказав, що між уявленнями Москви та Києва про “блакитні шоломи” для Донбасу лежать світи. “Росія каже, що майбутні миротворці можуть супроводжувати – я підкреслюю – тільки супроводжувати наглядову місію ОБСЄ і уздовж лінії зіткнення, і на окупованій території, але вони не здатні робити нічого іншого”.

Україна в свою чергу наполягає на тому, що миротворці повинні прийти відразу на всю окуповану територію. “Звичайно, вони не можуть відразу розміститися в усіх місцях з самого початку. Це буде стадійний підхід. Але вони повинні отримати реальний мандат”, – відзначив Клімкін.

Окрім того, сторони вперше обговорили питання звільнення українських політичних в’язнів. “Ми ніколи не говорили про політичних в’язнів взагалі, не тільки заручників”, – зазначив Клімкін.

(DW)

поділитися:
  • 1
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •