Нобелівську премію з медицини отрмали вчені із США та Франції

Оголошені імена лауреатів Нобелівської премії з медицини

Нобелівську премію з медицини присудили трьом науковцям, які розкрили ключові секрети того, як працює людська імунна система.

Лауреатами стали: американський вчений Брюс Бойтлер (Bruce Beutler), виходець у Люксембургу Жюль Хофманн (Jules Hoffmann), який нині працює у Франції, а також Ральф Штайнман (Ralph Steinman), який народився в Канаді, але зараз живе у США, повідомляє BBC Ukrainian.

“Цьогорічні нобелівські лауреати докорінно змінили наше розуміння імунної системи, відкривши ключові принципи її активації”, – йдеться у заяві шведського Каролінського інституту (Karolinska Institute).

Половину грошової премії у майже півтора мільйони доларів розділять між собою Б. Бойтлер та Ж. Хоффман, решту отримає Р. Штайнман.

Робота цих трьох учених мала неабияке значення для розробки вакцин від інфекційних хвороб, а також для створення новаторських підходів до лікування раку. Їхні дослідження заклали основу нового тренду під назвою “терапевтичні вакцини”, які стимулюють імунну систему і змушують її атакувати пухлини.

Щороку першими традиційного оголошують нобелівських лауреатів з медицини.

Вперше нагороди за здобутки в науці, літературі та діяльності, спрямованій на досягнення миру, вручили у 1901 році відповідно до заповіту бізнесмена та винахідника динаміту Альфреда Нобеля.

Щодня упродовж цього тижня ставатимуть відомі імена лауреатів найпрестижнішої у світі премії.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •