Німецька поліція конфіскувала сервери місцевої “Піратської партії”

Поліція вивела з ладу інформаційну систему Німецької піратської партії

На прохання французьких колег, німецька поліція конфіскувала вчора сервери “Піратської партії Німеччини” (German Pirate Party – GPP), розраховуючи виявити інструментарій, що використовувався для організації спільних акцій групою хакерів відомою під назвою Anonymous. Про це повідомив сайт ars technica.

Як стало відомо, офіційні кола занепокоєні можливістю хакерської атаки на гігант французької енергетики концерн EDF. У заяві GPP говориться, вважати її об’єктом слідчих дій немає підстав та висловлюється готовність надати можливу допомогу французькій поліції “в межах передбачених законом зобов’язань”. В той же час “пірати” намагаються з’ясувати чи не було по відношенню до них порушено  “принцип пропорційності”, бо конфіскація викликала повну зупинку роботи розгалуженої інформаційної структури партії. В березні 2010 року партія мала 12 тис. членів.

Серед того, що цікавить поліцію, називають сервіс EtherPad – інструмант для одночасного спільного редагування текстів. На сервері GPP вже довго знаходиться інсталяція безкоштовної програми EtherPad під назвою PiratenPad. А саме PiratenPad активно використовувався хакерською групою Anonymous. У сервісі PiratenPad члени групи знаходили інформацію про об’єкти атак, необхідні посилання, заклики та маніфести групи.

Саме через те, що PiratenPad використовувався як інструмент для організації та планування атак, поліція пішла на вилучення серверів. В той же час, розробники технології, яка лежить в основі сервісу, підкреслюють, що “ця конкретна інсталяція EtherPad використовувалася виключно для легальних цілей, в першу чергу, для організації недавніх дебатів навколо протестів в Іспанії”.

За останні два тижні головні канали зв’язку, які використовувалися групою Anonymous, серйозно постраждали. Сервер, що обслуговував чат та знаходився під контролем групи під назвою AnonOps, вивів з ладу один із власних “дисидентів”. Тепер конфісковані сервери з сервісом PiratenPad.

Голова “Піратської партії Швеції” (Swedish Pirate Party) Рік Фалквінґе (Rick Falkvinge), виступив на захист однопартійців в Німеччині: “Діяти так по відношенню до демократичної партії – шостої за розмірами в Німеччині – за два дні до виборів, це ні що інше, як акт саботажу. Саме тому ми маємо запровадити в судовій системі Європи окрему інформаційну політику. Комп’ютер – це не те, що ви можете просто взяти і забрати з собою. Такі дії мають наслідки.  Це не гайковий ключ, але закон і поліція розглядають комп’ютер як будь-який інший інструмент, як гайковий ключ”.

Активісти GPP, протестуючи проти дій поліції, ініціювали кампанію обговорення всього, що відбулося і вже скоро хештег #servergate” став другим за популярністю в Німеччині.

Нікого не здивувало і те, що одразу було виведено з ладу головний сервер німецької поліції.

Проте, GPP назвала такі дії неприпустимими. “Ми вважаємо дії слідчих вкрай недоречними, – заявив Себастіан Мінк (Sebastian Mink), голова “піратської” партії, – але такі дії не привід для того, щоб атакувати інші вебсайти і ми дистанцюємося від подібних дій.”

В Україні також існує осередок піратського руху, що діє більше ніж у 40 країнах світу.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •