Німеччиною поширюється небезпечна для життя інфекція

Бактерія Escherichia coli

В північній частині Німеччини фіксують значну кількість випадків зараження небезпечною інфекцією. Як стало відомо у вівторок, 24 травня, одна жінка померла внаслідок хвороби. Джерело інфекції поки що виявити не вдається.

Першою смертельною жертвою агресивної інфекції стала 83-річна жінка у федеральній землі Нижня Саксонія. За даними земельного міністерства охорони здоров’я, лабораторні аналізи підтвердили, що захворювання було викликано бактерією Escherichia coli (EHEC). Симптоми хвороби – пронос, блювота, кровотечі.

Загалом по Німеччині зараз нараховується понад 400 хворих і пацієнтів, у яких підозрюють наявність небезпечного збудника, повідомляють інформаційні агентства з посиланням на офіційні структури. Медики б’ють на сполох, оскільки захворювання часто проходить дуже складно й може призвести до відмови ниркової діяльності.

Земельний міністр охорони здоров’я Гайнер Ґарґ назвав ситуацію вкрай серйозною, але він не вбачає підстав для паніки.

Поки що не зрозуміло, чи не пояснюється така велика кількість випадків звернень до лікарів посиленою увагою преси, і люди просто стали уважнішими до себе. Для виявлення збудника лабораторії потрібно близько 36 годин. «Тому зараз багато випадків, які викликають підозру, але нема чіткої картини про загальну ситуацію», – пояснила керівниця центральної лабораторії клініки «Асклепіос» у Гамбурзі Сюзанне Гюґет.

Науковцям досі не вдалося встановити точного джерела інфекції. Висловлюється припущення, що це можуть бути забруднені овочі, для удобрення яких використовувався гній. Як повідомляється, збудник Escherichia coli часто присутній у кишечнику жуйних тварин. Бактерія передається людині головним чином шляхом вживання забруднених продуктів або сирого молока, які не пройшли теплової обробки.

(за матеріалами Deutsche Welle)

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •