Німеччина зняла обмеження на в’їзд працівників зі Сходу

Німеччина чекає на працівників зі Сходу ЄС

Починаючи з 1-го травня, Німеччина та Австрія відкрили свої кордони для в’їзду робітників з восьми східноєвропейських країн, членів ЄС, повідомляє сайт Deutsche Welle. Тепер громадяни Польщі, Чехії, Угорщини, Словаччини, Словенії, Литви, Латвії та Естонії можуть отримати роботу в країнах “старої” Європи.

Обмеження для громадян Болгарії та Румунії будуть діяти ще до наступного року, а за деякими прогнозами, і до 2014 року, коли на території ЄС будуть зняті всі обмеження на пересування робочої сили.

Протягом останніх семи років в деяких країнах ЄС діяли обмеження на працевлаштування громадян із країн, що недавно увійшли до складу ЄС. Перехідний період завершується, отже останні дві країни ЄС, що мали згадані обмеження, змушені їх скасувати.

Згідно до прогнозу інституту Institute for the Study of Labor (IZA), приватної установи, що знаходиться у Бонні та вивчає ринок праці, кількість поляків та громадян інших східних країн-членів ЄС, що вирушать до Німеччини у пошуках роботи, сягне у перший рік 100 тис.  Це значно менше, ніж очікували свого часу в уряді Німеччини, де вважали, що емігранти зі Сходу заберуть робочі місця у німців, та зловживатимуть системою соціального страхування.

Іронія полягає в тому, що обмеження на в’їзд, що діяли в Німеччині, мали зменшити кількість емігрантів з нізьким рівнем кваліфікації, але відлякували, в першу чергу, висококласних професіоналів, і майже не вплинули на ситуацію на ринку некваліфікованої праці.

Тепер у країні відчувається дефіцит спеціалістів у багатьох сферах діяльності – від будівництва до охорони здоров’я. Кваліфіковані працівники зі сходу ЄС вже використали свій шанс та емігрували до країн, що одразу відкрили для них свої кордони: в Ірландію, Велику Британію, Швецію. Німеччина опинилася поза цим потоком міграції.

Але незважаючи на те, що емігрантам з Польщі та інших країн не потрібно тепер чекати на дозвіл на працевлаштування в Німеччині, спеціалістам деяких професій буде необхідно подолати існуючі бюрократичні бар’єри.  Так, від медсестер та середнього медичного персоналу зі Сходу вимагатимуть підтвердження кваліфікації.

Стало зрозуміло також, що німцям не варто очікувати хвилі еміграції низькокваліфікованих робітників, серед іншого, і через те, що вони вже знаходяться в країні. Відомо, що незважаючи на обмеження, в 2006 році в Німеччину в’їхали 50 тис. емігрантів.

Очікується також, що скасування обмежень на роботу в країні практично не вплине на розмір чорного ринку праці. Ситуацію може змінтити лише запровадження обов’язкового мінімального рівня оплати праці, вважають фахівці.

Сучасний стан економіки Німеччини тим часом дозволяє не лякатися можливого впливу приїжджих на рівень офіційної оплати праці. Рівень безробіття в країні стабільно знижується з 2006 року і залишається на рівні кількох відсотків.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •