Німеччина готується до нових виборів після провалу коаліційних переговорів

Німеччина готується до нових виборів після провалу коаліційних переговорів

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр (Frank-Walter Steinmeier) закликав партії переможниці минулих виборів повернутися за стіл переговорів.

Попередня спроба домовитися про створення коаліції і формування уряду закінчилася провалом.

Президент вже мав зустріч з канцлером Анґелою Меркель та планує зустрітися з представниками Партії зелених, Соціал-демократів (SPD) та Вільних демократів (FDP), щоб підтримати спробу знайти рішення політичної кризи.

А. Меркель, яка перебуває при владі останні 12 років, не змогла отримати абсолютної більшості під час виборів 24 вересня. Головною причиною цього став несподіваний успіх молодої правої партії Альтернатива для Німеччини (AfD).

Після сенсаційної поразки на виборах традиційні партнери А. Меркель з SPD відмовилися брати участь у коаліції і вирішили перейти в опозицію.

Переговори, що тривали чотири тижні, мали не меті створити альянс з двома невеликими партіями – FDP, яка симпатизує бізнесу, та партією Зелених, яка перебуває лівіше центру. Ці переговори провалилися після сенсаційного рішення FDP вийти з них, яке керівництво партії оголосило у понеділок.

Лідер SPD Мартін Шульц одразу виступив із заявою, що плани його партії не змінилися і він не піде на створення великої коаліції.

Німеччина тепер на певний час випадає з великої політики, бо нинішній уряд не буде готовий до вагомих рішень, як в середині країни, так і на рівні ЄС.

Меркель вже наголосила на тому, що краще піде на нові вибори, які, втім, не відбудуться раніше лютого наступного року, ніж спробує створити ненадійну коаліцію зараз. Вона також не готова очолити уряд меншості.

Згідно до опитувань громадської думки, німці вбачають вихід із кризової ситуації саме у нових виборах. Але скоріше за все, вони не принесуть істотних змін у розподілі політичної ваги між основними партіями.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •