Нідерланди і Австралія закликали Росію взяти відповідальність за збитий над Донбасом Боїнг

Нідерланди і Австралія закликали Росію взяти відповідальність за збитий над Донбасом Боїнг

Уряди Нідерландів і Австралії офіційно звернулися до Росії із закликом визнати свою вину у катастрофі літака рейсу MH17 у небі над Донбасом у липні 2014 року. Обидві країни проінформували Москву про те, що вважають Росію винною у катастрофі.

Про це заявив міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок, повідомляє сайт уряду країни.

«Ми закликаємо Росію взяти на себе відповідальність і повною мірою співпрацювати з процесом встановлення істини та досягнення справедливості для жертв польоту MH17 та їхніх близьких родичів», – сказав міністр.

Обидві країни закликали Москву до переговорів для пошуку рішення щодо встановлення справедливості в справі про катастрофу рейсу MH17. «Можливим наступним кроком є ​​передання  справи до міжнародного суду», – наголошується в заяві.

Рада безпеки Нідерландів в остаточній доповіді про обставини аварії літака назвала причиною катастрофи влучання в лайнер ракети класу «земля – повітря», випущеної з установки «Бук».

На військовій базі поблизу міста Утрехт (Нідерланди) міжнародна Спільна слідча група 24 травня представила проміжні результати своєї роботи.

Слідчі встановили, що зенітно-ракетний комплекс «Бук», із якого збили пасажирський літак рейсу MH17, належав 53-й бригаді військ протиповітряної оборони Росії, базованій у місті Курськ.

За словами голови слідчої групи Фреда Вестербеке, слідство ще має з’ясувати, чи були активно залучені до збиття літака рейсу MH17 військовослужбовці цієї бригади.

Оновлення: Із закликом до Росії взяти на себе відповідальність за катастрофу рейсу MH17 звернулися також НАТО і Євросоюз. Президент РФ Володимир Путін заявив , що Москва визнає висновки слідства тільки у випадку, якщо братиме «повноцінну участь в розслідуванні».

(за матеріалами Радіо Свобода)

поділитися:
  •  
  • 2
  •  
  •  
  •  
  •