Ні, в NASA не збираються будувати спільно з Росією нову орбітальну станцію

Ні, в NASA не збираються будувати спільно з Росією нову орбітальну станцію

В NASA уточнили свою позицію щодо планів старити нову спільну орбітальну станцію спільно з російським Роскосмосом. Таких планів немає, заявили в NASA.

Минулими вихідними глава Роскосмосу оголосив про плани побудувати у партнерстві з NASA нову орбітальну космічну станцію з метою замінити нею вже старіючу Міжнародну космічну станцію, яка зараз працює на орбіті Землі.

Глава NASA Чарльз Болден (Charles Bolden), який зараз перебуває в Росії, висловлювався щодо перспектив заміни МКС на нову станцію в 2024 році, і ці слова в Росії сприйняли як факт досягнутої угоди між Роскосмосом і NASA щодо цього.

Виступаючи на прес-конференції на Космодромі у Байконурі глава Роскосмосу Ігор Комаров заявив, що “Роскосмос і NASA працюватимуть над програмою заміни орбітальної станції”.

“Ми працюємо над деталями”, додав він і розповів, що це має бути відкритий проект, не обмежений участю тільки країн, які вже працюють над ним. Інші країни можуть приєднатися також.

В свою чергу в NASA уточнили свою позицію і підкреслили, що вітають готовність Росії підтримати роботу МКС до 2020 року і далі, але не мають планів щодо спільного будівництва нової станції.

В NASA також підкреслили, що хотіли б скоріше співпрацювати з приватними компаніями для розробки майбутніх об’єктів для космічного використання.

[ad name=”Bottom-article”]

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •