Наявність громадянства Ізраїлю у мера Києва Черновецького навряд чи доведуть

Чи має другий паспорт київський мер залишається невідомим

Ізраїль, швидше за все, не надасть офіційного підтвердження цієї інформації. До такого висновку схиляються експерти в Україні та Ізраїлі, повідомляє сайт BBC Ukrainian.

Кілька засобів масової інформації в Україні та Ізраїлі повідомили, що мер Києва Леонід Черновецький та його дружина мають ізраїльське громадянство із 1994 року. Зокрема, телеканал “1+1” твердив, що одержав цю інформацію у міністерстві внутрішніх справ країни. Проте в інтерв’ю цьому телеканалу сам Леонід Черновецький цю інформацію заперечив.

Колишній заступник міністра внутрішніх справ, депутат парламенту Геннадій Москаль каже, що відомості про громадянство належать до персональних даних, які захищені Конституцією Ізраїлю і можуть бути надані лише у разі письмової та нотаріально завіреної згоди самої особи, якої це стосується.

Журналіст Дмитро Каневський, який довгий час працював в Ізраїлі, каже, що саме через ці причини не існує навіть приблизної інформації про те, скільки громадян України володіють паспортами цієї країни.

Г. Москаль твердить, що у приватній розмові представники поліції Ізраїлю говорили йому про те, що громадянство цієї країни в різні роки одержали близько трьох тисяч осіб з України. Вони мають в Ізраїлі нерухомість, банківські рахунки, бізнес, хоча проводять більшу частину життя в Україні і українського громадянства не втрачали.

“Як пояснювали у приватних розмовах співробітники українського посольства в Ізраїлі, для України усі особи, що набули ізраїльського громадянства, залишаються виключно громадянами України, які перебувають за кордоном”, – каже Д. Каневський.

Дипломати, а також експерти пояснюють таку ситуацію тим, що законодавство України не передбачає кримінальної відповідальності за отримання громадянства іншої країни, а позбавлення українського громадянства – складний і довготривалий процес.

За словами адвоката Сендера Лемберга, автоматична втрата посади передбачається лише у випадку втрати громадянства України. Але закон України «Про громадянство» і Конституція не дозволяють позбавити громадянства, повідомляє Радіо Свобода.

Попри гостру критику на свою адресу та звинувачення у корупції Леонід Черновецький двічі перемагав на виборах столичного міського голови.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •