NASA: Уламки американського супутника впали на території Канади

NASA: Уламки американського супутника впали на території Канади

Супутник UARS

Уламки американського супутника, який впав сьогодні на Землю, ймовірно, розкидані на досить великій території на заході Канади.

За даними американського космічного агентства NASA, експерти намагаються зараз визначити точне місце де можуть знаходитися частини конструкції космічного апарату Upper Atmosphere Research Satellite (UARS) вагою більше шести тон та розмірами з автобус. Після потрапляння в земну атмосферу супутник розвалився і більшість його уламків згоріла від нагрівання до високої температури.

Повідомлення у твіттері NASA

Жителі канадського містечка Окотокс, на південь від Калгарі, стверджують, що бачили уламки, повідомляє агентство Reuters. За інформацією від американських військових супутник увійшов до нижніх шарів атмосфери над Тихим океаном.

Науковий супутник UARS працював на орбіті 14 років – з 1991 р. Апарат в 2005 р. було виведено з експлуатації і перейшов до режиму “сну”. Згідно з оцінками супутник не мав згоріти в атмосфері цілком: близько 26 фрагментів апарату загальною масою трохи більше 500 кг повинні були досягти Землі, найбільшим уламком повинна була стати частина каркаса апарату масою близько 150 кг, повідомляє газета Ведомости.

Математична модель падіння супутника:

httpv://www.youtube.com/watch?v=5laK2JopaVE

Загальна вартість місії UARS оцінюється в $ 750 млн.

Після того як в 2005 р. в NASA відмовилися від подальшої експлуатації супутника, пропонувалося забрати його з орбіти на шатлі, однак цього не було зроблено. Супутник був переведений на нижчу орбіту і перейшов в «сплячий» режим. Згодом він зіткнувся з невідомим предметом. Експерти вважали можливою причиною руйнування UARS зіткнення з фрагментом радянського супутника «Космос-1275».

Супутник UARS найбільший космічний апарат NASA який падає на Землю за останній час. Раніше вже відбулися неконтрольовані падіння з орбіти 75-тонної космічної лабораторії Skylab та 10-тонного супутника Pegasus 2. Обидві події сталися у 1979 році. У 2001 році з орбіти зійшла російська станція МИР вагою 135 тон, але її затоплення у Тихому океані контролювалося з Землі.

UARS був одним із 20 тис елементів так званого “космічного сміття”, що обертається навколо Землі. Щороку в земній атмосфері згорає один об’єкт приблизно такого ж розміру, як UARS.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •