NASA: старту Endeavour в понеділок не буде

Шатл Endeavour

Американське агентство NASA повідомило про те, що старт космічного човника Endeavour знову відкладається і у понеділок не відбудеться. Про це інформує агентство Reuters.

За словами речника NASA Майка Курі, продовжуються роботи з вирішення проблем з електронікою, через які було скасовано старт, запланований на п’ятницю. Нової дати старту NASA не повідомляє.

Перша спроба запуску шатлу Endeavour виявилася невдалою через відмову за чотири години до старту одного з елементів двигуна.

Шатл було заправлено пальним (1,9 млн. літрів охолодженого рідкого водню та рідкого кисню) та все було готово до старту о 19.47 за Гринвічем. Астронавти вже вирушили до стартової платформи, коли отримали команду “відбій”.

Елемент, що вийшов з ладу – це нагрівач на одному з трьох бортових генераторів, що забезпечують роботу гідравлічної системи управління космічним апаратом.

Шатл Endeavour став заміною легендарного шатла Challenger, який загинув у трагічному інциденті у 1986 році. Це наймолодший з трьох діючих шатлів NASA та другий, який має виконати свій останній політ.

Раніше вже виконав свій фінальний рейс флагман космічного флоту шатл Discovery, а останній з них, човник Atlantis полетить у космос останній раз 28 червня щоб завершити 30-річну програму використання багаторазових космчних апаратів.

Президент США Барак Обама з дружиною та дітьми перебуває на місці старту і збирається спостерігати за стартом Endeavour.

Місія Endeavour включає доставку на борт міжнародної космічної станції, яка є спільним проектом 16 країн світу вартістю 100 млрд. доларів, приладу для реєстрації елементарних частинок Alpha Magnetic Spectrometer, вартість якого складає 2 млрд. доларів.

Серед вантажу також запасні частини до приладів станції. Вже найближчим часом постачання всіх вантажів на станцію будуть здійснювати виключно порвіняно нелеликі космічні апарати з Росії, Японії та країн ЄС.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •