Найшвидший у світі суперкомп’ютер працює як мільйон настольних ПК

К - суперкомп'ютер з Японії

В Японії створили новий суперкомп’ютер, який є найшвидшим у світі, повідомляє газета The Daily Mail. Він утричі швидший за попереднього “рекордсмена” з Китаю, який залишався “номером першим” лише 6 місяців.

Потужність суперкомп’ютера К розробленого компанією Fujitsu Company дорівнює потужності мільйона працюючих разом звичайних персональних комп’ютерів.

Новий рекорд тепер становить 8 квадрільйонів операцій в секунду. ОДин квадрільйон – це одиниця з 15 нулями. На комп’ютерному жаргоні потужність нової розробки становить 8.2 petaflops. Китайський попередник Tianhe-1A був здатен лише на 2.507 petaflops.

Розробка моделі К – це потужний крок вперед, бо він швидчий ніж пять його головних конкурентів разом узятих.  Вартість створення суперкомп’ютера становить 1,2 млрд. доларів.

Фактом введення його в дію Японія оголосила про повернення на світовий технологічний Олімп, вважають експерти.

Розробкою рекордсмена займалися фахівці Інституту комп’ютерних технологій у місті Кобе (Advanced Institute for Computational Science).

Гігантський комп’ютер складається з 672 шкафів в яких розташовані 70 тис. процесорів. Його встановлено у спеціальному приміщенні з контрольованим кліматом в середині. Система потребує стільки електроенергії, скільки потрібно для 10 тис. сімейних домів, але все ж вважається енергетично-ефективною. Витрати на експлуатацію гіганта складають біля 10 млн. доларів на рік.

Розробники готуються до використання суперкомп’ютера у метеорології, вивченні глобального клімату, попередженні природних катастроф та медицині.

Серед 10 суперкомп’ютерів світу, п’ять – американські, два – з Китаю, два – японські та один – французький.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •