Найбільші інтернет-компанії проводять масштабне тестування протоколу IPv6

Сьогодні - День нового стандарту, протоколу IPv6

Найбільші інтернет-компанії світу, серед яких Google, Facebook та Akamai об’єднають сьогодні свої зусилля з метою перевірити стан готовності глобальної мережі Інтернет до майбутнього, коли в онлайн вийдуть ще кілька мільярдів людей та різноманітних пристроїв.

Протягом 24 годин у середу вебсайти, які разом мають аудиторію більше 1 млрд. відвідувачів, разом з компаніями, які займаються доступом до глобальної мережі, ініціюють використання протоколу IPv6 на своїх головних сервісах. До проекту долучаться і компанії Yahoo, Limelight Networks та Verisign, повідомляє агентство Reuters.

Таким чином, сьогодні вперше “вживу” і у значних масштабах буде протестовано в роботі новий стандарт, за яким виділятимуться “ай-пі” адреси та за яким буде працювати мережа інтернет, протокол IPv6. Попередні тести у Німеччині та Норвегії дали позитивний результат.

Очікується, що лише один з 2 тис. користувачів інтернету сьогодні може відчути якісь проблеми з інтернетом, але мета масового тестування і полягає в тому, щоб виявити несподівані проблеми та “вузькі місця”.

Відомо, що ресурси протоколу IPv4, який використовується зараз, майже вичерпано.  Унікальних “ай-пі” адрес не вистачає на всіх користувачів та обладання, яке підключене до мережі. Перехід на новий протокол дасть можливість отримати значно більшу кількість інтернет-адрес, але незважаючи на те, що IPv6 розроблено майже десятиріччя тому, він все ще практично не використовується на практиці.

Великі компанії та провайдери сервісів в інтернеті вичікують та хочуть, щоб хтось інший ризикнув першим запровадити IPv6. З’являються різні способи обійти обмеження існуючого протоколу, що лише ускладнює ситуацію.

Але перспективи швидкого розвитку інтернет-технологій в країнах, що розвиваються, штовхають великий бізнес до ризику і стимулюють перехід на нові технології. Адже до глобальної мережі невдовзі долучаться мільярди нових користувачів у Китаї та Індії, наприклад.

Організатори сьогоднішнього дня, який має назву World IPv6 Day, вважають, що відкладати далі модернізацію протоколу інтернет-адрес просто неможливо. Існуючий протокол, розроблений у 1981 році, дозволяє виділити лише 4,5 млрд. інтернет-адрес, чого вже замало, бо тільки користувачів мережі налічується 2 млрд. Додайте сюди смартфони, телевізори та інші прилади, які матимуть під’єднання до інтернету і стає зрозумілим вся гострота проблеми. До 2020 року очікується, що 50 млрд. різноманітних пристроїв матимуть вихід в онлайн.

Зараз менше 1% трафіку обслуговується з використанням IPv6. Азійсько -Тихоокеанський реєстратор доменів APNIC вже найближчим часом повідомить про вичерпання “запасів” існуючих ай-пі-адрес за протоколом IPv4.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •