Нагороду за кращу європейську книгу з теології вперше отримає автор зі Східної Європи

Томаш Халік пише про терпіння та віру

Чеський філософ та католицький священник Томаш Халік (Tomáš Halík) отримає наступного тижня в столиці Австрії премію за за кращу теологічну книгу Європи за 2009-2010 роки.

Нагороду за кращу книгу теологчної тематики вперше вручатимуть автору зі Східної Європи, повідомило чеське агентство новин ČTK у п’ятницю. Церемонія відбудеться в рамках міжнародного конгресу теологів у Відні.

Премією відзначено книгу Т. Халіка, яка англійською називається Patience with God (Терпіння з Богом, оригінальна назва: Vzdáleným nablízku: vášeň a trpělivost v setkání víry s nevírou), яка минулого року була проголошена книгою місяця Американським католицьким книжковим клубом (U.S. Catholic Book Club) та яку перекладено англійською, польською та німецькою мовами.

Головною думкою книги, яка вивчає стосунки між релігією, вірою та духовністю в культурі та сучасному суспільстві, є теза, згідно якої терпіння є, серед іншого, тим, чим відрізняються віруючі від атеїстів.

За Халіком, терпіння – головна відміна віри від атеїзму взагалі. Віра, надія та любов – три аспекти терпіння.

63-літній Т. Халік працював у часи комуністичного режиму у Чехословаччині як психотерапевт і в той же час таємно отримав сан католицького священника у Ерфурті, Німеччина, в 1978 році. Він вивчав соціологію, філософію та психологію в Карловому університеті в Празі та отримав ступінь доктора в 1972 році.

Йому було заборонено викладати в університеті через те, що він вважався “ворогом режиму”.

Після революції 1989 року Т. Халік був радником президента країни Вацлава Гавела (Václav Havel).

Зараз він викладає в пражському Карловому університеті філософію та соціологію та є автором багатьох книжок, що стали бестселерами у Чехії.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •