На Рівненщині відзначають 450-річчя Пересопницького Євангелія

Пересопницьке Євангеліє

На Рівненщині у селі Пересопниця сьогодні відзначають 450-річчя Пересопницького Євангелія, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

До ювілею приурочені офіційне відкриття культурно-археологічного комплексу і пішохідного туристичного маршруту «Пересопниця», міжнародний фестиваль духовної музики «Блага вість Пересопниці», відкриття старовинної садиби, а також пересопницькі читання науковців і краєзнавців.

На святкування прибув президент Віктор Янукович. Як повідомляється, опозиція зустріла його пікетами та вигуками на кшталт «Ні диктатурі та репресіям в Україні!», «Януковичу, пора братися за своїх!». Мітингувальники також обурювалися, що правоохоронці не допустили ані їх, ані місцеве населення на територію комплексу, допоки звідти не вийшов президент.

Під час відкриття нового приміщення музею В. Янукович подякував усім, хто долучився до відродження історії Пересопницького Євангелія, «до повернення нашого духовного символу українського народу, я сказав би, до свідомості всіх громадян, які до цього ще не знали про це Євангеліє». «Я переконаний, що вкладати кошти в духовність, культуру, розвиток нашої країни – це благородна справа», – додав президент.

Освячення культурно-археологічного комплексу не відбулося – через суперечки з цього приводу між представниками Українських православних церков Київського і Московського патріархатів.

Пересопницьке Євангеліє – рукописна пам’ятка староукраїнської мови та мистецтва XVI століття, один із перших українських перекладів канонічного тексту четвероєвангелія. На Пересопницькому Євангелії присягають українські Президенти.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •