На Майдані створено народне об’єднання “Майдан”, доля подальшого протесту – невідома

П'яте "Народне віче" може стати останнім
П’яте “Народне віче” може стати останнім

Результатом п’ятого Народного Віче, що пройшло в неділю, 22 грудня, в Києві стало те, що лідери опозиції зі сцени Майдану фактично визнали, що за місяць протистояння з владою люди мирними протестами не домоглися бажаного.

Разом з громадськими активістами протестного Майдану опозиційні лідери вирішили змінити форму спротиву. “Ми пропонуємо створити народне об’єднання “Майдан”, яке має залучити до своїх лав всіх, хто проти корупції, проти продажних прокурорів і судів, звірячої міліції й корумпованого уряду, хто виступає за те, що Україна – це частина Європи”, – проголосив голова політради ВО “Батьківщина” Арсеній Яценюк, повідомляє DW.DE.

Народне об’єднання “Майдан” функціонуватиме як громадська організація, до якої можуть вступати політичні партії, громадські об’єднання та прості громадяни. В організацію мають увійти щонайменше десять мільйонів українців, прогнозують ініціатори. 

На Народному вічі ухвалили відповідну резолюцію про створення народного об’єднання “Майдан”. До складу ради об’єднання увійшли громадські діячі, журналісти, політики, активісти протестного руху, зокрема політологи Олексій Гарань, Олександр Сушко, експерти Ігор Жданов та Валерій Чалий, народні депутати Андрій Іллєнко, Руслан Кошулинський, Віктор Чумак, письменниця Ірена Карпа та Марія Матіос, громадські лідери Ігор Коліушко, Ігор Луценко, Юрій Луценко, співак Сашко Положинський та інші.

“Список відкритий. Можна приєднуватися”, – оголосив зі сцени представник ВО “Батьківщина” Олександр Турчинов, який зачитував резолюцію. Співголовами народного об’єднання “Майдан” стали президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт, співачка Руслана Лижичко та політики Віталій Кличко, Юрій Луценко, Юлія Тимошенко, Арсеній Яценюк і Олег Тягнибок. Як саме боротиметься народне об’єднання з владою, поки не відомо. Як і те, як формуватиметься ця організація, як можна стати членом “Майдану” та як саме в організації ухвалюватимуться рішення.

Пізніше на сайті “Батьківщина” з’явився скоригований список членів Ради “Майдану”.

Люди, які зібралися на віче, підтримали пункт резолюції, за яким київський Хрещатик має стати пішохідною зоною. Забезпечити це люди, які зібралися на віче, доручили комітету самоврядування Києва, який діє нині в будівлі Київської державної міської адміністрації.

“Та це просто “злив” Майдану. Знову у справу втрутилися політики. Вони самі не знають, що робити з протестувальниками, от і придумали. Я вважаю, що з цього нічого не вийде. Енергія протесту вже спала”, – переконаний пенсіонер Василь Сергієнко. Чоловік каже, що почувши про створення народного об’єднання, остаточно розчарувався в опозиції і тепер не має надії на зміну владу аж до 2015 року.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •