На Банковій “підправили” текст закону про антикорупційний суд?

В Україні набрав чинності закон антикорупційний суд. Але, як стало відомо, депутати голосували за один текст закону, а підписано і оприлюднено – інший.

У тексті з’явилась поправка, про яку ніхто не знав, але яка суттєво спрощує життя корупціонерам.

7 червня президент Петро Порошенко назвав ухвалення закону “Про Вищий антикорупційний суд” перемогою всіх, хто до цього причетний.

Після публікації в офіційному виданні Верховної Ради “Голос України” тексту закону, юристи Центру протидії корупції побачили в ньому правку, яку голова комітету правової політики та правосуддя, член фракції “Блок Петра Порошенка” Руслан Князевич не зачитував у сесійній залі перед ухваленням закону і яку депутати не обговорювали в комітеті.

Ця правка стосується апеляції справ Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), які зараз уже розглядаються в судах. В усіх попередніх версіях документу йшлося про те, що така апеляція повинна відбуватися виключно в новоствореному Антикорупційному суді після його створення. Натомість у фінальній версії проголосованого і оприлюдненого закону написано, що апеляція справ топ-корупціонерів, які слухаються зараз, відбуватимуться в судах загальної юрисдикції, а не Антикорупційному суді.

За інформацією прес-служби НАБУ, на даний момент агентство передало до суду 135 справ по корупції вищих посадових осіб, суддів, органів місцевої влади тощо. Всі фігуранти цих справ, за невідомо ким внесеною в закон правкою, уникнуть апеляції в Антикорупційному суді.

Експерти не виключають, що це свідома маніпуляція Верховної Ради з подачі Банкової.

“Це кримінальний злочин…”, – сказав DW Леонід Ємець. Натомість він уникає відповіді на запитання, чи понесе цього разу хоч хтось покарання за маніпуляції з текстом закону.

(DW)

поділитися:
  • 5
  • 2
  •  
  •  
  •  
  •