МЗС Греції: плани перетворення собору Святої Софії в Стамбулі в мечеть ображають почуття християн

Собор Святої Софії в Стамбулі, де зараз - музей
Собор Святої Софії в Стамбулі, де зараз – музей

Заяви турецьких чиновників, які в Афінах зрозуміли як плани перетворити собор Святої Софії в Стамбулі в мечеть, є анахронізмом і ображають почуття мільйонів християн, заявив офіційний представник міністерства закордонних справ Греції Константінос Кутрас.

“Неодноразові заяви турецьких офіційних осіб про перетворення християнських візантійських церков в мечеті є порушенням релігійних почуттів мільйонів християн, виглядають анахронізмом і незрозумілі для держави, яка заявляє про своє бажання стати повноправним членом Європейського Союзу, основоположним принципом якого є повага релігійної свободи”, – йдеться в заяві офіційного представника МЗС Греції.

“Християнські візантійські церкви є невід’ємною частиною світової культурної та релігійної спадщини і до них треба ставитися з необхідною повагою і захищати їх”, – цитує сайт 1in.am слова К. Кутраса.

Віце-прем’єр Туреччини Бюлент Аринч кілька днів тому висловив сподівання, що “для бідної мечеті Айя-Софія знову настануть хороші дні” і заявив, що “в минулому можна було погодитися зробити з колишніх мечетей музеї, але тепер є інша Туреччина”.

“Я не сказав би, що я хочу зробити (в соборі) мечеть, тому що ви мене неправильно зрозумієте, але про ці речі, я думаю, нам треба говорити”, – сказав турецький віце-прем’єр.

В Афінах визнали його заяви провокаційними.

Раніше прем’єр-міністр Туреччини Тайіп Реджеп Ердоган висловлювався проти зміни статусу собору.

Собор Святої Софії з 360 року до 1453 року був кафедральним собором візантійського православ’я. Після падіння Константинополя османи перетворили собор у мечеть. У 1934 році за указом Ататюрка замість мечеті тут було відкрито музей.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •