Ми спостерігаємо початок кінця паперових грошей – Deutsche Bank

Ми спостерігаємо початок кінця паперових грошей – Deutsche Bank

Експерт Deutsche Bank Джим Рейд (Jim Reid) визнає, що система фіатних грошей “є нестабільною та схильною до високої інфляції”.

Він виклав свої міркування у документі, де обговорюється “початок кінця фіатних грошей”, повідомляє Business Insider.

Ключовий висновок Рейда полягає в тому, що системі фіатних валют, яка стала поширеною після скасування Річардом Ніксоном прив’язки долара до золота у 1971 році, властива нестабільність та схильність до високої інфляції.Фіатні валюти – це паперові гроші, які введені урядами країн, та обіг яких підтримується центральними банками, але які не є еквівалентами фіксованої  кількості дорогоцінних металів, таких як золото або срібло.

Рейд у своїх висновках спирається на зміни, що сталися на світових ринках за минулі роки, зокрема, різке зростання економіки Китаю та масштабне збільшення кількості робочої сили. Ці зміни привели до падіння рівня зарплат на ринку праці, що природним чином дозволило обмежити інфляцію. Діяли і інші фактори, що стримували зростання цін.

За цих умов центральні банки та уряди застосовували свої традиційні інструменти, зокрема посилення контролю за грошовим обігом, друк грошей та ін.

В умовах, коли кількість людей працездатного віку вже більше не зростає, пропозиція на ринку праці стає меншою, а попит збільшується, зростають зарплати, а отже і інфляція.

Центральні банки більше не здатні впливати на інфляцію піднімаючи облікову ставку, бо це загрожує економіці значними боргами.

Сукупність цих факторів може означати, що можливості контролювати інфляцію в системі фіатних грошей вичерпані, вважає експерт банку. Рейд не виключає, що люди почнуть втрачати довіру до паперових грошей, а інфляція остаточно вийде з-під контролю.

Серед альтернатив називаються криптовалюти, які використовують блокчейн, систему, яка не дозволяє вільно маніпулювати з даними, які до неї занесені.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •