Мусульмани світу здійснюють щорічний хадж

Аль-Масджид аль-Харам ("Священна мечеть", також відома як аль-Харам) у Мецці

Біля 2 млн мусульман вже прибули до Саудівської Аравії, щоб здійснити щорічне паломництво – хадж.

Здійснення хаджу – паломництва до священних місць в західній частині Саудівської Аравії – є обов’язком кожного мусульманина, що володіє такою можливістю. Хоча б раз у житті його повинен здійснити кожен послідовник ісламу.

Кількість паломників обмежена урядом Саудівської Аравії через проблеми із забезпеченням безпеки, які траплялися в минулому. Так, у тисняві, яка сталася 2006 року, загинули кілька сотень паломників.

Хадж офіційно починається на восьмий день місяця Зуль-Хіджа за мусульманським місячним календарем і цього року цей день припадає на п’ятницю 4 листопада. Значна кількість паломників, проте, прибувають до святих місць раніше та направляються до Мекки та Медіни, де похований пророк Мухаммед.

Аль-Масджид аль-Харам (“Священна мечеть”, також відома як аль-Харам, Харам аль-Шаріф, Масджид аль-Шаріф і Харам) у Мецці, Саудівська Аравія, переповнена в ці дні чоловіками і жінками, які зібралися з усього світу, повідомляє агентство УММА.

Цього року сезон хаджу припадає на складні для країн Близького Сходу часи, коли в кількох країнах регіону відбулися масові протести проти влади, внаслідок чого були повалені три диктатори та виникла загроза владі ще кількох правителів.

Король Абдулла поки що успішно попереджає будь-які спроби заворушень у Саудівській Аравії, але його непокоїть вплив на ситуацію в королівстві внаслідок прибуття великої кількості мусульман з інших країн.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •