Москва не зможе нескінченно платити, щоб утримати інші країни поряд з собою – німецький експерт

ЄС і Росія не знаходять спільної мови
ЄС і Росія не знаходять спільної мови

Москва не може нескінченно платити, щоб утримати інші країни поряд з собою, переконана доктор політології, німецький експерт С’юзан Стюарт, заступник директора відділу з вивчення Євразії та Східної Європи Німецького інституту міжнародних відносин і безпеки.

Коментуючи позиції ЄС і Росії щодо ситуації в Україні, доктор Стюарт задала недавній саміт ЄС-Росія. “Я не вважаю, що між ЄС і Росією буде повномасштабне протистояння. Днями у нас пройшов саміт ЄС-РФ, під час якого ЄС дав зрозуміти Росії, що хоче організувати короткочасні зустрічі, в ході яких обговорюватимуться ключові питання відносин ЄС-РФ, в тому числі і з Україною, питання щодо дій і поведінки Росії по відношенню до України, і наскільки ці дії і позиції суперечать позиції ЄС. Тобто, ЄС думає про те, що робити з такою поведінкою Росії”, говорить експерт.

“Ми знаємо, що Росія хоче встановити своє панування над країнами Східного партнерства, і буде продовжувати це робити, однак ЄС повинен роз’яснити свою політику. Наприклад, якщо в Україні сформується новий уряд, ЄС повинна зуміти передати сильний сигнал про те, що зацікавлена ​​Україною, готова розвивати цю країну. Загалом, необхідно вести більш тісну роботу з громадянським суспільством”, наголошує експерт.

“Росія не розвивається, економіка в занепаді, не модернізується, а в довгостроковій перспективі, думаю, для того, щоб утримати країни поряд з собою, Росія не зможе продовжувати продавати дешевий газ і так далі. З часом ця підтримка буде обходитися дорожче і дорожче Росії, в результаті чого вона буде не в змозі впоратися з цим”, вважає С’юзан Стюарт.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •