Moody ‘s знизило кредитний рейтинг Угорщини на один щабель до “сміттєвого”

Агентство Moody's знизило рейтинг Угорщини

Агентство Moody ‘s  знизило кредитний рейтинг Угорщини на один щабель до рівня  Ba1 з прогнозом “негативний” повідомляє агентство Reuters. Таким чином, рейтинг східноєвропейської країни опинився на “сміттєвому” рівні.

Згідно із заявою Moody ‘s, головною причиною зниження стала невизначеність щодо спроможності угорського уряду консолідувати бюджет і знизити держборг, повідомляє Лента.ру. Крім того, компанія вказала на високий рівень боргу, надмірну залежність від іноземних інвесторів, а також високу вартість запозичень і низьке економічне зростання.

21 листопада Угорщина звернулася за фінансовою підтримкою до ЄС і МВФ. Це сталося через стрімке зростання державного боргу – за квартал він підскочив з 75 до 82 відсотка ВВП. Угорська влада, втім, підкреслювала, що кредит їм потрібен не для рефінансування боргу, а для підтримки впевненості інвесторів.

Варто зазначити, що в агентстві  Standard & Poor’s днем ​​раніше вирішили не знижувати рейтинг Угорщини, а спочатку дочекатися результатів переговорів Будапешта з європейськими та світовими фінансовими інститутами.

У 2008 році Угорщина стала першою країною Євросоюзу, що отримала міжнародну фінансову допомогу. МВФ надав країні кредит на рекордну суму в 15,7 млрд доларів. Торік угорський уряд відмовилося приймати додаткові кредити, мотивувавши це стабілізацією державних фінансів.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •