Microsoft заплатив 7 млрд за все, що залишилося від Nokia

Стів Боллмер (п) і
Стів Боллмер (п) і Стівен Елоп (л) вдарили по руках

Компанія Microsoft купує весь бізнес Nokia з виробництва мобільних телефонів за 5,4 млрд євро (7,2 млрд доларів). В межах цієї угоди Nokia передасть Microsoft і свої патенти на навігаційні послуги, повідомляє BBC.ua.

У спільному прес-релізі дві компанії оголосили, що завершення угоди можна чекати на початку наступного року, коли в Microsoft увійдуть 32 тисячі співробітників Nokia. Microsoft погодилася на умову протягом 10 років випускати мобільні телефони під брендом Nokia.

“Це рішучий крок у майбутнє – виграш для наших співробітників, акціонерів та споживачів продукції обох компаній”, – заявив генеральний директор Microsoft 57-річний Стів Боллмер, який сам скоро має піти на пенсію.

Угода має бути схвалена регулювальними органами, а також акціонерами Nokia. Вартість цінних паперів Nokia Corp. на фондовій біржі в Хельсінкі підскочила на рекордні 45% в перші хвилини торгів після повідомлення про угоду з Microsoft. Акції Microsoft, навпаки, впали майже не 5%.

Купуючи мобільний бізнес Nokia, Microsoft розраховує знайти оптимальну стратегію для мобільних ринків, вважають аналітики. Також стало відомо, що генеральний директор Nokia Стівен Елоп стане віце-президентом Microsoft. Він буде і надалі займатися розвитком мобільних пристроїв. С. Елоп вже працював раніше у Microsoft і дехто вважає, що саме він замінить С. Боллмера на його посту.

“Мобільні технології мають гігантських потенціал, але в Microsoft ця сфера була розвинута слабко. Очевидно, що головним пріоритетом компанії є виправлення мобільної стратегії. Ця угода – чудовий крок, єдине питання – чи вдасться її реалізувати”, – зауважує Манодж Менон з консалтингової компанії Frost & Sullivan.

Придбання мобільного бізнесу Nokia – це друге за розміром придбання Microsoft’s за 38-річну історію корпорації. Раніше за 8.5 млрд доларів було придбано сервіс онлайнових телефонних та відео дзвінків Skype. Тоні Бейтс, який керував бізнесом Skype, також серед тих, кого вважають потенційним майбутнім босом Microsoft.

Колись Nokia була лідером світового ринку мобільних телефонів, однак за другий квартал у порівнянні з аналогічним періодом минулого року її продажі впали на 24%. Зокрема, мобільних телефонів було продано 53,7 мільйонів одиниць, що на 27% менше за другий квартал 2012 року.

Зараз Microsoft заробляє по 10 доларів на кожному смартфоні від Nokia, а після придбання її бізнесу буде отримувати по 40 доларів з апарата.

На думку експертів, якби не цей крок Microsoft, Nokia просто зникла б як бізнес. З іншого боку 7 млрд також просто лежали десь в офшорі, бо Microsoft не використовувала б їх через небажання втрачати на податках.

 

 

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •