Microsoft не проти передати ФСБ Росії алгоритм шифрування Skype

ФСБ Росії хоче отримати коди шифрування в мережі

Корпорація Microsoft, яка нещодавно купила компанію Skype, не виключає того, що передасть російським спецслужбам шифрувальний алгоритм, за я ким кодується інформація сервісу інтернет-телефонії, повідомляє сайт Газета ру.

«Я хотів би це зробити», – заявив президент «Microsoft Россия» Ніколай Прянишніков. Але це питання ще не обговорювалося.

Він зауважив, що спільний підхід Microsoft в Росії – «співпраця і партнерство з державою».

Відомо, що Microsoft вже відкрила російським спецслужбам початкові коди своїх програмних продуктів. «Ми хочемо розвивати нашу спільну з ФСБ лабораторію», – додав він.

У квітні начальник центра захисту інформації та спецзв’язку ФСБ Олександр Андреєчкін заявив, що їх непокоїть робота на території Росії таких сервісів, як Gmail, Skype, та інших, які використовують іноземні шифрувальні алгоритми.

ФСБ запропонувала заборонити використання в Росії цих сервісів, пояснюючи це тим, що їхнє використання ускладнює проведення оперативних заходів. Як наслідок, влада вирішила створити робочу групу, яка до 1 жовтня має надати уряду пропозиції з питань використання криптографічних засобів  в мережах загального користування.

Оновлення:

PR-директор Microsoft спростувала повідомлення про те, що корпорація не проти надати російським спецслужбам шифрувальні алгоритми сервісу Skype.

«Мова йшла про те, що Microsoft передає на експертизу до ФСБ початкові коди своїх продуктів. В майбутньому таким продуктом може стати і Skype, але це ніяк не пов’язане з криптозахистом трафіку Skype», – заявила PR-директор російського представництва Microsoft Марина Левіна.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •