Меркель: вихід з кризи не має зашкодити Росії, а Митний союз не створить “конфлікту”

Меркель: не треба шкодити Росії
Меркель: не треба шкодити Росії (фото – DYVYS.in)

Федеральний канцлер Німеччини Анґела Меркель після візиту до Києва знову висловила сподівання на розв’язання української кризи шляхом переговорів, передає Deutsche Welle. Меркель наголосила та тому, що “хоче знайти такий шлях” виходу з кризи, “який би не спричинив шкоди Росії”.

“Треба говорити один з одним. Тут є лише політичне рішення. Жодного військового рішення конфлікту не буде”, – заявила вона в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD, яке вийде в ефір ввечері у неділю, 24 серпня, передає інформагентство dpa.

При цьому Меркель привітала зустріч між українським та російським президентами Петром Порошенком та Володимиром Путіним, що відбудеться у Мінську 26 серпня у присутності представників ЄС.

Канцлер, зокрема, наголосила на необхідності вирішення газового конфлікту між Москвою та Києвом. “Я ще не бачу тут екстреного сигналу тривоги, але час не терпить, треба завершувати переговори”, – сказала глава уряду ФРН.

Меркель також наголосила на необхідності дати українському народу можливість самому визначитись щодо подальшого шляху розвитку держави.

“Німеччина підтримує те, що в Україні називається децентралізацією і до чого прагне президент України”, – заявила Меркель. Вона вважає важливим, аби російськомовне населення України було залучене до українських справ і залишалося з Україною, виступає за “широкий діалог” і за те, щоби кожен регіон України “міг жити своїм життям” і “відчувати свою відповідальність”.

За словами канцлера, якщо цей шлях має привести Київ до створеного Росією Митного союзу, Євросоюз не робитиме з цього “величезний конфлікт”, повідомляє AFP. Водночас територіальну цілісність України у будь-якому разі має бути збережено, сказала Меркель.

Глава німецького уряду також зазначила, що питання членства України в НАТО сьогодні не на часі. Водночас Меркель зауважила, що Північноатлантичний альянс, тим не менш, може запропонувати Україні “певну кооперацію”.

Що стосується побоювань військової агресії в країнах Балтії, які є членами НАТО, канлер висловила впевненість, що Альянс попіклується “про наявність в регіоні можливостей для миттєвої реакції у разі загрози”.

Нагадаємо, в суботу, 23 серпня, Меркель уперше після початку масових протестів в Україні восени 2013 року відвідала Київ. Вона провела зустрічі з президентом України Петром Порошенком, главою уряду Арсенієм Яценюком та мерами низки українських міст.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •