Меркель опинилася в скрутному становищі через нездатність ЄС домовитися щодо проблем мігрантів

Канцлер Німеччини Анґела Меркель повідомила в неділю, що буде намагатися досягти двосторонніх домовленостей з країнами ЄС у питанні міграції після того, як країни Союзу не змогли знайти спільне рішення проблем, які загрожують існуванню її уряду.

Після того, як більше мільйона мігрантів опинилися на території ЄС, лідери країн блоку намагаються вирішити проблеми. які послаблюють їхню єдність та загрожують режиму вільного переміщення людей в Союзі.

Лідери шістнадцяти з 28 країн ЄС провели в неділю переговори в Брюсселі в рамках Європейської ради, напередодні саміту ЄС, запланованому на 28-29 червня.

“Ми знаємо, що не матимемо вичерпного рішення проблеми міграції в рамках Європейської ради”, заявила Меркель, після прибуття на зустріч.

Меркель, яка перебуває під тиском з боку партнерів по коаліції, заявила, що відсутність консенсусу в ЄС змусить її швидко шукати можливого виходу.

“Саме тому будуть двосторонні і тристоронні угоди”, пояснила вона, і додала, що це дозволить не чекати реакції всіх 28 членів.

Останні опитування населення країн ЄС показали, що проблема міграції є одною з ключових для 500 млн громадян Союзу. Саме ставлення до міграції визначають результати виборів у багатьох країнах ЄС, де виборці обирають ті партії, які займають більш жорстку позицію стосовно мігрантів.

Меркель потребує таких домовленостей, які зупинять мігрантів на шляху на північ Європи, а також угоди з країнами на півдні про повернення до них тих мігрантів, які опинилися на території Німеччини з порушенням правил ЄС.

(Reuters)

поділитися:
  • 2
  •  
  •  
  •  
  •  
  •