Меркель і Шульц в січні визначать перспективи створення “великої коаліції” в Німеччині

Меркель і Шульц в січні визначать перспективи створення “великої коаліції” в Німеччині

Канцлер Німеччини Анґела Меркель (Angela Merkel) та лідери ліво-центристської Соціал-демократичної партії (SPD) в середу погодились провести попередні переговори з метою у найближчий час сформувати коаліцію для створення уряду країни.

Меркель перемогла на виборах 24 вересня, але не отримала абсолютної більшості місць, необхідної для створення уряду.

Тепер вона сподівається вийти із кризи, яка виникла після провалу у листопаді переговорів із потенційними союзниками із партії Вільні демократи та Партії Зелених.

Врятувати ситуацію і відмовитися від повторних виборів може створення “ліво-правої великої коаліції” з другою за кількістю мандатів партією SPD, яка, між тим, не в захваті від перспективи забезпечити Меркель черговий термін на посаді канцлера.

Лідер SPD Мартін Шульц (Martin Schulz), враховуючи скептичне ставлення своїх однопартійців до переговорів, погодився на “відкриту” розмову, яка може закінчитися лише згодою на існування уряду меншості на чолі з Меркель. Вона, поки що, відкидає таку перспективу.

Отже, партія Меркель – CDU та її баварські союзники з CSU – з одного боку, і SPD – з другого, проведуть попередній раунд переговорів з 7 до 12 січня.

У випадку успіху, ці переговори дадуть старт наступному раунду – переговорам зі створення коаліції з розподілом постів в уряді. На це, як очікується, піде значно більше часу.

Участь SPD у коаліційних переговорах буде затверджувати з’їзд партії, що відбудеться у Бонні 21 січня.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •