Мер Копенгагену йде на вибори вимагаючи лібералізацію марихуани

Френк Йєнсен - мер Копенгагену
Френк Йєнсен – мер Копенгагену

Мер столиці Данії Френк Йєнсен (Frank Jensen) планує зробити питання лібералізації продажу марихуани ключовим у своїй наступній передвиборчій кампанії на місцевих виборах восени цього року.

Соціал-демократи, які підтримують Йєнсена, днями ухвалили відповідне рішення і затвердили свою платформу на виборах. Проте, рішення не було одностайним, і де-хто з активістів залишив лави партії, виступаючи проти, повідомляє сайт IceNews.

“Партія погодилася з тим, що на наступних виборах буде наполегливо лобіювати в уряді дозвіл на проведення експерименту з легалізацією канабісу в Копенгагені”, розповіла телеканалу DR News Софі Лед, яка також голосувала проти рішення партії.

Місцева рада Копенгагену провела нещодавно відповідну конференцію, під час якої було погоджено рішення запропонувати ввести трирічний тестовий період, коли дозволити продаж марихуани. “Це позитивно вплине на кримінальну ситуацію в місті і покращить рівень життя тих, хто вживає цей наркотик”, говориться у рішенні конференції.

Мер Ф. Йєнсен добре відомий своїм бажанням легалізувати марихуану в місті, але уряд країни вже відхилив одну з його ініціатив минулого року.

Незважаючи на те, що Копенгаген ще далекий від ліберального режиму щодо канабісу, подібного до того, який спостерігається в Амстердамі, “травкою” вже багато років практично відкрито торгують у відомому “неформальному” районі міста – Кристіанії (Christania).

В той час, як Нідерланди відмовилися від необмеженої ліберальної практики щодо торгівлі марихуаною, і тепер її продають лише мешканцям країни, а у клієнтів вимагають показати паспорт, по всьому світу спостерігається тенденція до того, щоб переглянути законодавче регулювання використання цього типу наркотику. Так, за останній час, одразу кілька штатів у США дозволити зберігання марихуани для особистого використання.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •