Медики: людство – на порозі нової епохи без антибіотиків

Резистентні до антибіотиків інфекції щороку вбивають 23 тис людей
Резистентні до антибіотиків інфекції щороку вбивають в США 23 тис людей

Згідно до статистики, яку збирають медики всього світу, ми спостерігаємо явище зростання резистентності до антибіотиків. Експерти впевнені, що це явище може привести нас до ситуації, коли навіть звичайні інфекції стануть загрожувати нашому життю. Недавнє дослідження, проведено в США, доводить, що загроза “наближення до небезпечної межі” цілком відповідає дійсності.

Два мільйони людей тільки в США щороку страждають від інфекцій, на які не діють відомі нам антибіотики, а 23 тис з них – помирають. Цілком можливо, що ці дані не відбивають дійсного стану речей, бо оперують лише випадками напряму пов’язаними зі згаданими інфекціями.  Насправді ситуація може бути ще небезпечніша, повідомляє The New York Times.

За даними газети і агентства Reuters у звіті на основі згаданого дослідження наводиться інформація про 17 бактерій, які резистентні до антибіотиків, включаючи CRE, на яку не діє практично жоден існуючий антибіотик.

Дослідження є першим подібним проектом на федеральному рівні в США, метою якого є попередження про небезпеку передозування антибіотиків, як для людей, так і для тварин.

Звіт центру CDC, який цитують газети, містить висновок про те, що за останній час нові антибіотики розробляються значно повільніше ніж раніше. Медицина вже відчуває дефіцит нових ліків, до яких ще не спостерігається резистентність, а лікувальний ефект препаратів, які застосовуються зараз, триває дуже недовго.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •