Математик Григорій Перельман зіграє себе у голлівудському фільмі

Російський математик Григорій Перельман (фото-джерело).

Російський математик Григорій Перельман, який довів гіпотезу Пуанкаре і відмовився від премії в один мільйон доларів , погодився зніматися в Голлівуді. Вчений, який веде виключно самітницький спосіб життя, візьме участь у зйомках художнього фільму, заснованого на його власній біографії. Продюсером картини може стати творець “Титаніка” й “Аватара” Джеймс Кемерон, повідомляє онлайн видання Gazeta.ua

Зробивши своє відкриття в 2002-2003 роках, Перельман відмовився від премії Математичного інституту Клея в 1 мільйон доларів  і після серії лекцій у США став уникати публічності – єдине інтерв’ю він дав ізраїльському продюсеру Олександру Забровському, який зараз і займається проектом фільму про Перельмана.

В інтерв’ю газеті “Комсомольская правда” Олександр Забровський розповів, що його ідеєю зацікавився Джеймс Кемерон: “Я витратив три роки на те, щоб укласти з паном Перельманом офіційний договір про співпрацю. А крім того,  з пропозицією зняти російського генія я вийшов до знаменитого продюсера й режисера Джеймса Камерона, і його це зацікавило. Упевнений, у цих людей вийде зняти суперкіно про Перельмана.  Зйомки, кастинг акторів, підбір кіногрупи – у всьому цьому будуть господарювати американці (моя компанія не потягне такий проект). Я ж виступаю співпродюсером і співавтором сценарію фільму під робочою назвою “Формула Всесвіту”.

Деякі російські сайти пишуть, що про Перельмана вже знято художній фільм і називають картину Олексія Федорченка “Хроноглаз”, головний герой якої вчений (в основу сценарію фільму легла розповідь режисера “Машинка часу”). Однак сам Олексій Федорченко спростував цю інформацію: “У мене зовсім інша історія. Я навіть не знав про Перельмана, коли писав свою розповідь – теорему він довів пізніше”.

Але цього разу Григорій Перельман не тільки погодився зніматися в художньому фільмі – він бере участь у створенні сценарію. У Джеймса Кемерона на даний момент в розробці знаходиться відразу кілька проектів, у тому числі, три сиквели “Аватара” і документальний фільм про занурення в Маріанську западину. Проект про російського вченого на його сторінці професійної кінобази ImdbPro поки не значиться.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •