Макрон хоче замінити англійську мову в ЄС на французьку

Президент Франції Еммануель Макрон виступає за заміну англійської мови, як основної мови ЄС, на французьку, як це і було до того, як Британія приєдналася до Євросоюзу у 1973 році.

Еммануель Макрон

“Англійська, через Brexit, скоріше за все, вже ніколи не буде так звучати в Брюсселі, як колись”, заявив Макрон у березні під час святкування Дня французької мови. “Це домінування не назавжди”, додав він.

В той же час, відмова від англійської, для блока, який буде скоро об’єднувати 27 країн, не виглядає простою. 24 робочі мови ЄС створюють 552 комбінації для перекладу і без можливості спростити ситуацію просто не обійтися.

До того ж, англійська найпопулярніша мова в системі освіти країн ЄС. Її викладають у 80% початкових навчальних закладах, та у 95% середніх.

Падіння статусу англійської мови в ЄС, безумовно, є неминучим. Зараз це офіційна мова для 12,8% з 511 млн людей, які складають загальне населення ЄС. Після виходу Британії з ЄС, англійська залишиться другою офіційною мовою тільки у двох країнах Ірландії та Мальті. А це тільки 1.2% всього населення ЄС після Brexit.

Президент Литви Даля Грибаускайте закликає бути обережними у змінах мовної політики ЄС.  Ця політика “не може бути відірваною від реалій”, наголошує вона.

Ще одним викликом для ЄС є якість англійської мови, яка звучить в кабінетах політиків ЄС. Відомо, що 81% всіх документів ЄС створюються англійською мовою, 5% – французькою, 2% німецькою і решта – іншими 21 мовами. Але тільки 2,8% персоналу ЄС є носіями англійської.

Результатом є низька якість мови документів. Євродепутати відправляються на “місії”, замість “відряджень”, вони пишуть “fiches”, а не “documents”, і обговорюють “enterprises”, а не компанії (companies).

Багато століть французька була мовою європейської дипломатії та міжнародних стосунків.

Перемога у Холодній війні закріпила лідерство англійської на Європейському континенті, тому що майже всі пост-радянські країни обрали англійську, як другу мову для міжнародного спілкування.

Зараз у президента Франції Макрона є один впливовий союзник, який також підтримує заміну англійської у практиці ЄС. Це президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер. Він останнім часом виступає виключно французькою або німецькою.

“Чому мова Шекспіра має стояти вище за мову Вольтера?”, запитав Юнкер в одній з телепрограм на французькому каналі.

(WSJ)

поділитися:
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
  •