Опитування: майже половина мешканців України спілкуються вдома українською

Українська - мова спілкування в родині для половини мешканців України

Майже половина, 47%,  жителів України використовують українську як основну мову спілкування вдома, в родині. Російською мовою у сім’ї спілкуються 37% жителів країни. Рівною мірою російською та українською спілкуються 15% українців.

Про це свідчать дані опитування, проведеного компанією Research & Branding Group. Ці дані приблизно збігаються з результатами дослідження Центру Разумкова, повідомляє сайт DT.ua. За даними Центру, більше половини (53,3%) громадян України спілкуються в побуті українською мовою, в той час як російською спілкуються 44,5%.

За даними R&B Group, у в сім’ї (вдома) перевагу українській мові віддає переважна більшість жителів Західної України (95%) і дві третини жителів Центральної України (60%). Тоді як російська мова у спілкуванні в сім’ї (вдома) переважає у більше двох третин жителів Південного Сходу України (66%).

На роботі, та за місцем навчання, переважно українською мовою країни спілкуються 45% жителів країни, російською мовою — 35% українців. Двомовними є 18% опитаних респондентів.

На роботі та за місцем навчання українською мовою спілкується переважна більшість жителів Західної України (93%) і більше половини жителів Центральної України (54%). Тоді як жителі Південно-Східної України на роботі (за місцем навчання) частіше користуються російською мовою (63%).

Опитування було проведено у період з 12 по 22 серпня 2011 року. Збір інформації проводився методом особистого інтерв’ю у 24-х областях України і АР Крим. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2075 осіб. Очікувана середня помилка вибірки складає + -2,2%

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •