Люди, які не вживають алкоголю, помирають раніше

Ті з нас, хто час від часу випивають, мають менше шансів передчасно померти, порівняно з тими, хто не п’є взагалі. Навіть, якщо враховувати версію про зв’язок алкоголю з виникненням раку.

Помірковане вживання алкоголю - корисне

Люди, які не беруть до рота ні краплини алкоголю, мають вищій на 7% ризик передчасно померти чи захворіти на рак, ніж ті, хто випиває до 3 бокалів або пляшок пива на тиждень.

Попередні дослідження вже давали підстави для висновку про позитивний ефект від поміркованого вживання алкоголю на серцево-судинну систему організму, але в той же час, медики не піддавали сумніву висновок, що навіть малі дози алкоголю можуть сприяти розвитку раку.

Через це наукова спільнота надавала публіці змішані сигнали, одночасно підтримуючи легке вживання алкоголю і попереджаючи про вищій ризик виникнення онкологічних захворювань.

Найновіші дослідження проведені вченими Queen’s University з Белфасту, мали на меті розв’язати це протиріччя шляхом вивчення історій хвороби майже 100 тис людей, серед яких були ті, хто  хворіли на рак, або померли від раку в США у віці після 55 років.

Вчені розрахували середній рівень споживання ними алкоголю протягом життя і порівняли цей показник з ризиком померти від раку. Комбінований показник ризику смерті або розвитку раку був найнижчим у тих, хто пив не більше одного “дрінку” на день, але суттєво зростав зі збільшенням спожитого алкоголю. Ті, хто пили багато, ризикували вже на 21% більше, ніж помірковані любителі випити.

Британські колеги підтримують результати таких досліджень і не радять жінкам і чоловікам пити більше шести пінт (1 пінта – 0,6 л) пива на тиждень, або еквівалентну кількість іншого алкоголю.

Критики цих досліджень не погоджуються визнати позитивну роль алкоголю і не радять тим, хто утримувався, почати пити, щоб покращити здоров’я. На їхню думку, вчені не враховують інші важливі фактори, які впливають на стан здоров’я. Цілком можливо, що помірковане вживання алкоголю, це ознака більш високого рівня життя людини, яка, серед іншого, мала і доступ до кращого забезпечення медичними послугами і ліками.

(The Times)

поділитися:
  • 4
  •  
  •  
  •  
  •  
  •