Литвин: рішення парламенту про скасування переходу на зимовий час було поспішним

Голова ВР визнав, що вони не подумали (фото- ZN.UA)

Голова Верховної Ради Володимир Литвин заявляє, що рішення парламенту про скасування переходу на зимовий час було поспішним. У зв’язку з цим на засіданні погоджувальної ради у понеділок, 17 жовтня, спікер запропонував переголосувати це рішення, повідомляє сайт DT.ua.

«Потрібно визнати, що прийняття рішення було поспішним, ми не врахували всіх наслідків, які воно спричинило», — сказав В.Литвин.

Спікер зазначив, що рішення щодо часового поясу повинно регулюватися законом. У зв’язку з цим він запропонував скасувати постанову парламенту про скасування переходу на зимовий час і доручити Кабінету міністрів протягом місяця внести до ВР проект закону, що передбачає перехід на зимовий час без подальшого переходу на літній. Це питання В.Литвин запропонував розглянути першим у вівторок, 18 жовтня.

Нагадаємо, у Верховній Раді вже зареєстровано проект постанови про встановлення природного для країни — зимового — часу.

20 вересня Верховна Рада України прийняла постанову «Про зміну порядку обчислення часу на території України». Документом передбачено встановити з 27 березня 2011 року на території України час другого часового поясу з додаванням однієї години.

Держкомісія єдиного часу і еталонних частот України звернулася з відкритим листом до прем’єра Миколи Азарова, в якому обґрунтувала недоцільність скасування переходу на зимовий час.

Цього року від переведення стрілок відмовилися Росія і Білорусь.

Перехід на літній час здійснюється у більшості розвинених країн, у тому числі у США і всій Європі.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •