Лукашенко хоче відправити “на поля” студентів останніх курсів та скоротити терміни навчання

"На поля" поїдуть студенти останнього курсу сільгоспакадемії, чи всіх вишів?

Президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко вважає необхідним скоротити терміни навчання студентів у вищих учбових закладах.

«Боюся помилитися, але можна сказати, що приблизно на третину ми навчаємо студентів тому, що потім абсолютно не знадобиться в житті, – зазначив Олександр Лукашенко. – І ми знаємо, тут приховувати нічого: у вузах багато студентів окремі предмети майже не вивчають або ж тільки для того, щоб здати залік або іспит, оскільки це їм у майбутньому не знадобиться ».

Під час перебування в найстарішому аграрному вузі країни – Білоруській державній сільгоспакадемії, О. Лукашенко розкритикував навчальні вузівські програми та торкнувся і термінів навчання: «Виходячи з того, що отримують студенти в тій же академії та інших вузах, на 25% можна терміни навчання спокійно скорочувати. Ми домовилися, що в останній рік навчання в академії студенти будуть займатися виключно у сфері матеріального виробництва, на сільгосппідприємствах для того, щоб безпосередньо там знайомитися з розвитком АПК ».

Президент підкреслив, що він категорично наполягає на зміні як планів підготовки фахівців, так і термінів навчання, повідомляє сайт ALE.by.

“Можливо, слід скоротити термін навчання на рік. Або п’ятий рік, я наполягаю на цьому, всі студенти повинні бути на полях”, – висловився раніше президент Білорусі. Він пояснив, що з кожним роком на навчання в сільгоспакадемії приходять все більше хлопців з міст. “З землею вони стикалися мало, приходять і не можуть бика від корови відрізнити. Навіщо нам потрібні такі фахівці?”, – заявив президент.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •